İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

İstanbul'da korku dolu anlar ! Bina işte böyle çöktü..

İstanbul Bahçelievler'de yıkılma tehlikesiyle tahliye edilen bina çöktü.

İstanbul'da korku dolu anlar ! Bina işte böyle çöktü..
A+ A-

Bahçelievler'de inşaat çalışması nedeniyle bir binanın temeli kaydı. Olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri sokakta oturanları boşaltırken, bazı mahalle sakinlerinin gözyaşı döktüğü görüldü. Boşaltılan bina yaklaşık bir saat sonra çöktü.

Edinilen bilgilere göre, olay, Kocasinan Nurlu Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, sokakta yapılan inşaat çalışması nedeniyle bir binanın temeli kaydı.

Temeli kayan bina ve sokaktaki diğer binalar boşaltılırken, mahalle sakinleri büyük panik yaşadı. Olay yerine ihbar üzerine itfaiye ve polis ekipleri geldi. Ekipler çevrede geniş güvenlik çemberi oluştururken, hasta ve yaşlı mahalle sakinleri kucakta taşınarak tahliye edildi. Bu sırada bazı vatandaşların gözyaşı döktüğü görüldü.

Vatandaşlar, "Buraya bu inşaatına yapılamayacağı söylenmişti. İnşaat yaptılar, bina yan yattı" diyerek duruma tepki gösterdi.

Yıkılan bina sakinlerinden Nesibe Yüzügüzel, olayı şöyle anlattı:

"İnşaat çalışması nedeniyle balkonlarda çatlaklar oluşmuştu. İnşaat yetkililerine durumu anlattığımızda, gerekli önlemleri aldıklarını söyleyerek, mühendisin binayı incelediğini, bir problem olmayacağını söyledi. Bu sabah evden çıkıp geri döndüğümde binanın yavaş yavaş yan yattığını gördüm. Evde uyuyan iki tane kızım vardı. Onları dışarı çıkarttım. Bir süre sonra zaten apartmanımız yıkıldı. Evimizden hiçbir şey alamadık.Üstümüze giyecek kıyafetimiz bile yok. Çok zor günler bizi bekliyor."

Çevre sakini Abdurrahman Torlak ise, öğle saatlerinde binanın inşaat çalışması nedeniyle yana doğru eğildiğini belirterek, "Apartmanda oturanlar dairelerini boşalttı. Yaklaşık 45 dakika sonra binanın çökmesi gözlerimiz önünde oldu. Allah'a çok şükür herhangi bir can kaybı yaşanmadı." dedi.

Öte yandan bina yıkılırken yan tarafında bulunan apartmanda küçük çaplı hasar meydana geldi.

Yetkililer olay yerinin çevresine güvenlik şeridi çekerek, enkaz kaldırma çalışmalarına başladı.