Kadın cinayetinde şoke eden savunma!

Balıkesir'de geçen yıl eşini bıçaklayarak öldüren zanlı adliyeye "pişmanım" diyerek girerken "Benim yerimde başka bir erkek olsaydı yine öldürürdü” dedi.

Kadın cinayetinde şoke eden savunma!
A+ A-

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, geçen yıl evlendiği eşi Işıl A.’ı (40) bıçaklayarak öldüren Hakkı A. (42) adliye girişinde, "Pişmanım" dedikten sonra "Benim yerimde başka bir erkek olsaydı yine öldürürdü” dedi.

Olay, Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında, Edremit ilçesine bağlı Gaziilyas Mahallesi'nde meydana geldi. İşsiz olduğu öğrenilen Hakkı A. ile geçen yılın mayıs ayında evlendiği, Edremit Belediyesi'nin şirketi olan ED-BEL'de çalışan Işıl A. arasında, evde tartışma çıktı. Tartışma, kısa sürede büyüyüp, kavgaya dönüştü.

Kavga sırasında Hakkı A., mutfaktan aldığı ekmek bıçağını Işıl A.'a sapladı. Olay sırasında Hakkı A. da bıçakla yaralandı. Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Işıl A.'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Hastanede tedaviye alınan Hakkı A. ilk ifadesinde, eşini annesine küfrettiği için öldürdüğünü söyledi. Işıl A.'ın, geçen aylarda yaşanan bir tartışma üzerine evi terk edip, Akçay ilçesine taşındığı ve Hakkı A. için mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı. Geçen ay eşiyle barışan genç kadının uzaklaştırma kararını kaldırtıp, evine döndüğü öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Hakkı A.,Edremit Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından önce polis merkezine sorgusunun ardında da adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilişi sırasında gazetecilere eşini öldürdüğü için pişman olduğunu söyleyen Hakkı A., “Pişmanım. Başka bir erkeğe aynı cümleleri söylemiş olsaydı, benim yerimde başka bir erkek olsaydı yine öldürürdü. 'Yüz bin lira vermeden senden ayrılmayacağım.' 'Seni aldatmadan ayrılmayacağım.' 'Sen erkek misin?' 'Senin gibi erkek dünyada milyonlarca var' deyip, annem hakkında çok ağır kelimeler kullandı” dedi.