Başakşehir Şampiyonlar Ligi için direkten döndü !
Merkel'in suçlamalarına Türkiye'den yanıt !
Manisa'da yıldırım düştü: 1 ölü, 6 yaralı

Kim korkar lösemiden !

LÖSEV, \"Kim Korkar Lösemiden?\" sloganı ile lösemiye dikkat çekmeyi ve bilinç uyandırmayı hedefliyor.

A+ A-

Toplumsal farkındalık yaratmanın ilk adımının çocukları ve genç nesilleri bilinçlendirmek olduğunun farkında olan LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı önderliğinde hayata geçirilen 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda, “Kim Korkar Lösemiden?” sloganı ile tüm Türkiye’de lösemiye dikkat çekmek ve bilinç uyandırmak hedefleniyor.

Hafta kapsamında, LÖSEV Kardeş Okullarında gerçekleşecek olan seminerler ve alışveriş merkezleri ve alanlarda kurulacak olan stantlar ile başta çocuklar olmak üzere tüm Türkiye’yle löseminin ne olduğu, lösemi ve kanserden nasıl korunabileceği ve hastalık esnasında ve sürecinde dayanışmanın önemi paylaşılacak.

1998 senesinde kurulan LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, bugün bünyesinde kayıtlı 16.000’in üzerinde hastasına sağladığı maddi, ayni ve sosyal desteklerin yanı sıra Türkiye’de lösemi ve kanser konusunda bilinçlendirme ve farkındalık yaratma faaliyetlerini yürütmeye de devam ettiriyor.

LÖSEMİLİ ÇOCUK İÇİN YAPABİLECEĞİN ÇOK ŞEY VAR!

Lösemi, tedavi edilebilen ve bulaşıcı olmayan bir hastalıktır. Lösemi tedavisi gören çocuklarımıza destek olmanız, tedavileri için çok önemlidir. Bu konuda yapabileceğiniz pek çok şey var.

Örneğin;

Okulunuzda LÖSEV kulübü kurabilir, onlarla oyun ve mektup arkadaşı olabilirsiniz.

Kardeş okul kampanyası düzenleyerek okulunuzda LÖSEV standı açabilir, satılacak ürünlerin geliri ile lösemili arkadaşlarınıza destek verebilirsiniz. Bu tür kampanyalar düzenlemek için vakfımız ile bağlantıya geçerseniz, yasalar çerçevesinde biz size yardımcı oluruz.

Sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza özel günlerde LSV Dükkan’dan hediyeler alabilirsiniz. Çünkü bu mağazalarda satılan ürünleri, lösemi tedavisi gören çocuklar ile anneleri yapıyor ve elde edilen gelir yine lösemili çocukların tedavisinde kullanılıyor.

“Bir tuğla da siz koyun!” kampanyamıza katılarak Avrupa’nın ilk, ülkemizin en donanımlı onkoloji hastanesi olan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nin yapımına katkıda bulunabilirsiniz.