Malatya'da bir deprem daha

Malatya'da bir deprem daha
Güncelleme:

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen, 11 ilimizi yerle bir edip, 55 binden fazla canımızı yitirmemize yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgedeki yeni depremler ve artçı sarsıntılar devam ediyor. 

Malatya önce saat 02.32'de Yeşilyurt merkezli 3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Ardından sabah saatlerinde bu kez Pütürge ilçesinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kandilli verilerine göre saat 11.46'da Pütürge ilçesinde yeni bir artçı daha meydana geldi. Depremin büyüklüğü 3.2 derinliği ise 5 kilometrede kaydedildi.

TOKAT DA SALLANDI

Tokat'ın Niksar ilçesinde gece 04.38 sularında ilk olarak 3,7 büyüklüğünde, ardından 1,9 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti. İlk deprem yerin 11 kilometre, ikinci deprem ise 10 km derinliğinde kaydedildi. İlçe merkezinden uzak bölümde gerçekleşen depremlerde can kaybı yaşanmadı.

 

AFAD'DAN SON DEPREMLER

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Türkiye'deki son depremleri listelediği siteye de aşağından ulaşabilirsiniz.

AFAD son depremler listesi için tıklayınız...

KANDİLLİ DEPREM LİSTESİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesi için tıklayınız...