Mhp Grup Başkanvekili Oktay Vural:

Mhp Grup Başkanvekili Oktay Vural:

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında MHP grubu adına gensoru açılması müracaatımızı TBMM Başkanlığı’na yapmış bulunmaktayız” dedi.

- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında MHP grubu adına gensoru açılması müracaatımızı TBMM Başkanlığı’na yapmış bulunmaktayız” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “MGK’nın açıklamasında özellikle son dönemlerde Doğu ve Güneydoğu’da paralel KCK yapılanması ve bununla birlikte özerklik inşası ve özerkliğin tescil edileceğine ilişkin ve PKK terör örgütünün taciz ateşlerine girmesi karşısında MGK bunu bir tehdit olarak görmedi” diyerek eleştirilerde bulundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün HSYK Yasası’nı onaylamasıyla birlikte hukukun üstünlüğü ilkesinin yürütmenin tehdidi altına girdiğini savunan Vural, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile ilgili TBMM’ye gensoru önergesi verdiklerini ifade etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın açıklamalarını da eleştiren Vural, “Gerçekten bu arkadaş ‘hissettim’ dediğine göre Teknoloji Bakanı değil astroloji bakanı olmalı” ifadelerini kullandı.

Vural, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen son ses kaydını da gazetecilere dinleterek eleştirilerde bulundu.