Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç gözaltına alındı !

Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç gözaltına alındı !

Zaman gazetesinin eski yöneticileri ve yazarlarına ilişkin soruşturma çerçevesinde Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Zaman gazetesinin eski yöneticileri ve yazarlarına yönelik soruşturma kapsamında yazar Ali Bulaç ve yazar Mümtazer Türköne gözaltına alındı.

Cemaat'in darbe girişimine ilişkin eski Zaman gazetesi çalışanlarına yönelik soruşturma çerçevesinde aranan yazar Ali Bulaç İstanbul'da gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan Bulaç'ın, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

TÜRKÖNE YALOVA'DA GÖZALTINA ALINDI

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Türköne'nin Altınova ilçesine bağlı Çavuşköyü'ndeki ikametgahında arama yaptı.

Polis tarafından gözaltına alınan Türköne, İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Türköne'nin İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

NAZLI ILICAK VE ŞAHİN ALPAY DA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Darbe girişimi soruşturması kapsamında eski Zaman gazetesi yöneticileri ve yazarlarının da aralarında bulunduğu 47 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, şüphelilerden Zafer Özsoy, Ahmet Metin Sekizkardeş, Cuma Kaya, Murat Avcıoğlu, Osman Nuri Arslan, Şeref Yılmaz, Hüseyin Turan, Faruk Akkan, Nuriye Ural, Nazlı Ilıcak ve Şahin Alpay gözaltına alınmıştı.