Nusaybin'de şehit sayısı 3'e yükseldi !

Mardin Nusaybin'deki operasyonlarda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Nusaybin'de şehit sayısı 3'e yükseldi !
A+ A-

Mardin Nusaybin’de devam eden operasyonlar sırasında bu sabah, PKK’lılar tarafından bir binaya yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, olayda 2 asker şehit olurken, 2 asker de yaralanmıştı. Böylece Nusaybin’de şehit sayısı 3′e yükselirken, yaralı sayısı da 8 oldu…

ŞEHİT SAYISI 3′E ÇIKTI

Sabah saatlerinde Nusaybin Abdulkadirpaşa ve Dicle Mahallesi’nde meydana gelen 2 ayrı patlamada 2 askerin şehit olması, 6 askerin de yaralanmasının ardından akşam saatlerinde de bu kez Yenişehir Mahallesi’ne meydana gelen 3′üncü patlamada 1 asker şehit olurken, 6 asker de yaralandı.

İlçenin Yenişehir Mahallesi Çağ Caddesi’nde ilerleyen güvenlik güçleri, arama yapmak üzere bir eve girdi. Ancak eve teröristlerce önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada henüz kimliği öğrenilemeyen 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı. Yaralılar hemen Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Nusaybin İlçesi’nde bugün tuzaklanan patlayıcı ve roketatarlı saldırıda şehit olan askerlerin sayısı 3′e, yaralı sayısı da 12′ye çıktı.