Özgür Demirtaş'ın kafası attı: ''10 bin dolar değil 11 bin dolar vereyim de sussun!''

Özgür Demirtaş'ın kafası attı: ''10 bin dolar değil 11 bin dolar vereyim de sussun!''

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kendisini hedef gösteren Metin Külünk'e 10 bin dolar alan siyasetçi hatırlatması ile yanıt verdi.

Asgari ücret açıkalmaları sosyal medyanın gündemine oturan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, CNN Türk'te tartışma konusu yapılmasının ardından canlı yayına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulunmuştu.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda asgari ücret tahmini açıklamış, Demirtaş, "Asgari ücret 4000 TL üstüne çıkarılır. Büyük zam yapıldığı söylenir. Bazı ekonomi ve finans bilmeyen asgari ücretliler ilk önce sevinirler. Sonra artan maaşları ile ilk önce gıda ürünleri almaya giderler. Ocak-Şubat gibi gıda ürünlerinin fiyatı uçar. Sonra bir bakarlar ki 2 yıl önce, 2000 TL maaşları ile çok daha fazlasını alabiliyorlarmış. Maaşları artmış ama alım güçleri çakılmış. Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım" ifadelerini kullanmıştı.

 CNN Türk ekranlarında ise Özgür Demirtaş'ın açıklamaları tartışma konusu yapılmış. "Özgür Demirtaş, 4000 TL ücrete karşı mı?" gibi KJ'lere ekranlarda yer verilmişti.

DEMİRTAŞ'TAN TEPKİ

Demirtaş’ın CNN Türk yayınına bağlandığı görüntüyü paylaşan Külünk, “Özgür Demirtaş ekonomiden mi, siyasetten mi daha çok anlar?” diye sordu.

Demirtaş paylaşıma tepki göstererek, "Allah aşkına SUSUN. Ben 10.000 değil 11.000 DOLAR vereyim SUSUN. Benden başka konuşacak kişimi kalmadı? CNNTurk benim için Asgari ücrete karşı diye YALAN alt yazı geçti onun için bağlandım. TV’lere çıkmıyorum, bir şey yazmıyorum. Ben miyim derdiniz?" ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den “10 bin dolar maaş alan” siyasetçi olduğunu açıklamış ancak isim vermemişti. Ardından Sedat Peker, Metin Külünk'e sadece 10 bin dolar değil çanta çanta para verdiğini açıklamıştı.