''Devlet Bahçeli devre dışı bırakılacak''

''Devlet Bahçeli devre dışı bırakılacak''

Genel seçimlere 2 ay kala, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında şok iddia...

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimlere kısa bir süre kala önce SP ve BBP ile birlikte seçim ittifakı kuracağı iddia edilen MHP'de şimdi de bir başka iddia gündeme bomba gibi düştü.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, genel seçimler öncesinde "paralel yapı"nın hedefinde MHP'nin ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin olduğunu iddia etti.

Övür bugünkü yazısında, önceki gün A HAber de yayınlanan Birlikte Bakalım adlı programda yazar Latif Erdoğan'ın söylediği "MHP ana muhalefete geçerse yapılacak ikinci adımdaki operasyon Devlet Bahçeli'yi devre dışı bırakmak" ifadesini köşesine taşıdı.

İşte Mahmut Övür'ün köşesinden ilgili bölüm;

 aHaber'de Hilal Kaplan, Nagehan Alçı,Salih Tuna ile birlikte yaptığımız "Birlikte Bakalım" programına konuk olan yazar Latif Erdoğan'ın çarpıcı bir tespiti vardı.

Erdoğan şöyle diyordu: "Ekmeleddin İhsanoğlu kripto bir adaydır. Eğer İhsanoğlu CHP'yi kabul etseydi demek ki paralel yapının yeri oradaydı. MHP'yi kabul etmekle bu deşifre oldu artık. Bundan sonraki süreçte MHP desteklenecektir. Bağımsız aday göstermeler de işin oyunudur. Baştan beri İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı seçiminde de ortaya koyan, şimdi de devreye sokan paralel yapıdır. Bundan iki maksat güdülüyor, İhsanoğlu'nu daha popüler hale getirip önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine aday göstermek... MHP ana muhalefete geçerse yapılacak ikinci adımdaki operasyon Devlet Bahçeli'yi devre dışı bırakmak."