AK Partili Tayyar: ''Erdoğan'a gerçekler aktarılmıyor''

AK Partili Tayyar: ''Erdoğan'a gerçekler aktarılmıyor''
Güncelleme:

AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, Ankara kulislerini hareketlendirecek bir açıklamaya imzasını attı. Tayyar'a göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a darbe girişimiyle ilgili gerçeklerin aktarılmadığını iddia etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gülen cemaati tarafından rehin alındığını iddia etti. Tayyar, Cumhurbaşkanı ve partisinin genel başkanı Tayyip Erdoğan’a darbeyle ilgili gerçeklerin de aktarılmadığını savundu.
 
Katıldığı bir televizyon programında söz alan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Kılıçdaroğlu'nun ‘FETÖ’ argümanları üzerinde siyaset yürüttüğünü iddia etti.

"KILIÇDAROĞLU'NUN DA KURTARILMASI GEREKİYOR"

"Şu an Kılıçdaroğlu FETÖ'ye rehin. FETÖ'yle mücadele ederken bir taraftan da Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'den kurtarılması gerekiyor. Kılıçdaroğlu FETÖ argümanları üzerinden siyaset yapmaya devam ediyor."

"ERDOĞAN'A GERÇEK BİLGİLER AKTARILMIYOR"

Tayyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da gerçek bilgilerin aktarılmadığını savunarak, "15 Temmuz gecesini evde koltuğunda geçirenler bugün ahkam kesiyor. Türkiye'nin her yerinde görülen çatı davalarında bir problem var. FETÖ borsası var! kimi savcı, hakim, avukatlar bu süreci rant sürecine dönüştürüp para kazandı. Cumhurbaşkanımıza yargının iç yüzüyle alakalı gerçek bilgiler aktarılmıyor" ifadelerini kullandı.

"DİŞLİ'NİN GİTMESİNDE BİR MESAJ VAR"

Milletvekili Tayyar, Milletvekili Şaban Dişli'nin parti yönetiminin dışında kalmasını mesaj olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Tayyar, "A takımı diye kategorik yaklaşım doğru değil. Ak Parti'de 'Recep Tayyip Erdoğan ve diğerleri' var. Bu değişiklikteki tek mesaj Şaban Dişli'nin dışarıda kalmasıdır. Şaban Dişli'nin gidişinin kardeşiyle alakalı bir sebebi var. Ancak diğer isimler açısından siyasi bir mesaj yok" diye konuştu.

 
 

Seçiniz...