''Akşener'in adayı Muharrem İnce'' iddialarına ilk yanıt

''Akşener'in adayı Muharrem İnce'' iddialarına ilk yanıt
Güncelleme:

Yunanistan'daki ana muhalefet partisi SYRIZA'nın yeni genel başkanı Stefanos Kasselakis oldu.

Türkiye Mart 2024 yerel seçimleri için geri sayıma devam ederken, 81 ilde ittifaksız şekilde seçime girerek kendi il ve ilçelerde kendi adaylarını açıklayacak olan İYİ Parti ile igili dikkat çeken bir iddia gündeme bomba gibi düşmüştü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "çok şaşıracaksınız" dediği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı için ortaya atılan "Akşener'in İstanbul adayı Muharrem İnce" iddiası için TV 100 ekranlarında yayınlanan Başak Şengül ile Doğru Yorum programında dikkat çeken bir açıklama yapıldı.

Devlet Eski Bakanı Mehmet Sevigen, Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, Devlet Eski Bakanı Dr. Masum Türker ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Başak Şengül ile Doğru Yorum programına konuk oldu.

Programda İYİ Parti'nin İstanbul adayının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin olacağına dair iddiayı direk Muharrem İnce'ye sorduğunu belirten Dr. Masum Türker "Ben Muharrem İnce'ye adaylık iddialarını sordum. Dedim ki 'Sayın Mehmet Sevigen, Meral Akşener'in göstereceği sürpriz aday siz olabilirsiniz diye tahminde bulunmuş bir televizyon programında'. O da bana şu yanıtı verdi: 'Öyle bir konu yoktur. Saygılar.'" dedi.

NE OLMUŞTU ?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yerel seçimlerde İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağına dair "duyunca çok şaşıracaksınız" açıklamasını yapmıştı. Akşener'in "çok şaşırtacak adayı"nın Memleket Partisi lideri Muharrem İnce olabileceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Hatırlanacağı gibi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında "Blöf yapmıyoruz. 81 ilde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz" demişti. Akşener ayrıca "İstanbul adayımız Buğra Kavuncu olabilir de olmayabilir de. Başka adaylarımız da var İstanbul’la ilgili. Yani eğer ortak bir karar verebilirsek o kişiye ilişkin. Özellikle bir arkadaşımıza çok şaşıracaksınız" demişti.

İşte Akşener'in bu "çok şaşıracaksınız" dediği sürpriz aday için gerçekten de çok şaşırtacak bir iddia ortaya atıldı.

CHP'li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen'in iddiasına göre Akşener'in "çok şaşıracaksınız" dediği aday, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce.

Sevigen iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Abartmıyorum. Şu an aklıma geldi ama inşallah olmaz. Meral Hanım böyle iki ileri davranıyorsa çok üzülürüm. Son dönem Muharrem Bey'le görüştüler. İstanbul'da ittifak yapalım diyorlar. İstanbul'da ittifak yapacaksa İYİ Parti ve Memleket partisi, 'Çok şaşıracaksınız' dediği aday bana göre Muharrem İnce'dir.”