Altılı Masa ortak aday konusunda anlaştı

Altılı Masa ortak aday konusunda anlaştı
Güncelleme:

Altılı Masa liderlerinin cumhurbaşkanı adaylığı gündemiyle bir araya geldiği toplantı sona erdi.

Gözler Millet İttifakı'nın adayına çevrilmişken, 6'lı Masa son toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Saat 14.00'te başlayan toplantı 6 saat sürdü.

ORTAK CUMHURBAŞKANI ADAYI GÖRÜŞÜLDÜ
12. kez gerçekleştirilen toplantıda Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı görüşüldü. Toplantıda bugün alınan kararların yönetim kurullarında görüşülmesi ve pazartesi günü liderlerin bir kez daha buluşması kararlaştırıldı. Millet İttifakı'nın 13. cumhurbaşkanı adayının pazartesi günü yapılacak olan 13. toplantıda netleşeceği belirtildi.

 "6 MART'TA KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK"
Cumhurbaşkanı adayının pazartesi günü kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilirken, açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."