''Bahçeli'den huylanıyorum'' diyen gazeteci kim ?

''Bahçeli'den huylanıyorum'' diyen gazeteci kim ?
Güncelleme:

Ankara'nın ünü gazetecilerinden Mehmet Ocaktan çok Ankara'yı karıştıracak bir yazıya imza attı. Ocaktan, Bahçeli'nin idam kararındaki ısrarının arkasında başka planlar olduğunu ileri sürüyor.

Mehmet Ocaktan, AK Parti'de milletvekilliği yapan bir isim. Şimdiler de ise Ahmet Davutoğlu'na yakın olduğu ileri sürülen Karar gazetesinde yazıyor.

Ocaktan Ankara'nın nabzını iyi tutan isimler arasında gösteriliyor. Ünlü gazeteci ''Sakın geç kalma Bahçeli, erken gel'' başlıklı yazısında MHP liderini hedef aldı.

Bahçeli'nin idamın geri getirilmesi konusundaki ısrarı Ocaktan'ı ''işin arkasında başka planlar olabilir'' düşüncesine sürüklüyor.

İşte Ocaktan'ın Karar'daki yazısı:

 "Her dönemde yeni siyaset icatları çıkaran Bahçeli bugünlerde yeniden elinde idam ipiyle dolaşmaya başladı. Açıkçası bu yüzden fena halde tırsıyorum. Acaba diyorum Bahçeli’nin kafasında yine ne tür formüller var? İktidar olmak için üreteceği formüllere hiçbir itirazım yok, olamaz da... Zira her partinin iktidar hesabı yapmasından daha doğal bir şey olamaz. Ama iş idam olunca doğrusu gerilmemek mümkün değil.

Öyle anlaşılıyor ki bu defa Bahçeli’nin idam konusunda acelesi var. Bu işin bir an önce halledilmesi için AK Parti’ye yaptığı çağrı gerçekten ürkütücü: 'MHP buradadır, bu bahsin kapanmasını acilen beklemektedir. Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam. İşte er meydanı, işte Türkiye Büyük Millet Meclisi. Cumhurbaşkanı kanun önüne gelirse onaylayacak mıdır? Evet. O halde durmayalım, alttan almayalım, geciktirmeyelim. Türkiye’nin kendi göbek bağını nasıl kestiğini, nasıl keseceğini herkese gösterelim.'

Şimdi soru şu; idam yasalaştığında FETÖ darbecilerine uygulanacak mı? Hayır, çünkü yasa geriye işlemiyor...


Peki Öcalan’a uygulanacak mı? Hayır, çünkü yasa geriye dönük olarak işlemiyor...

Peki, kim için çıkacak bu yasa, elbette bundan sonra aynı suçu işleyecek olanlar için...

Kaldı ki, yıllardır demokratik dünya ile aynı dalga boyutunda buluşabilmek için, yasal mevzuatında önemli değişimler gerçekleştiren Türkiye’nin, vesayet dönemlerindeki o ağır iklime dönmesi herhalde büyük bir talihsizlik olacaktır.

İşte bu yüzden Bahçeli’nin durup dururken böylesine milimetrik dönüşler yapmasından gerçekten huylanıyorum. Bence bu konuda özellikle AK Parti’nin daha dikkatli bir analiz yapmasında fayda var..."