Bebek katiline de ''seçim müjdesi'' AK Parti'den 'Öcalan'' açılımı geliyor!

Bebek katiline de ''seçim müjdesi'' AK Parti'den 'Öcalan'' açılımı geliyor!
Güncelleme:

Yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde özellikle muhalif isimlerin öne sürdüğü "AK Parti yeni bir çözüm sürecine hazırlanıyor" iddialarını doğrulayacak bir gelişme yaşandı. Eli kanlı terör örgütü PKK'nın bebek katili elebaşısı Öcalan'a görüş izni masada...

AK Parti iktidarına olan yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yaklaşık iki yıldır yakınlarıyla görüştürülmeyen Abdullah Öcalan’ın yakında bir yakınıyla görüşmesine izin verileceğini yazdı.

Selvi, "Öcalan’a tecrit uygulandığı iddiasıyla PKK-HDP’nin yarattığı gerginliğe son vermek için ailesinden birisiyle görüşmesine izin verileceği söyleniyor” dedi.

“Bu isim kardeşi Mehmet Öcalan da olabilir, halen HDP Şanlıurfa Milletvekili olan Ömer Öcalan da İmralı’ya gidebilir” diyen Selvi yazısında “Öcalan’ın görüşmesine bir defalığına mı izin verilecek yoksa bu belirli aralıklarla devam mı edecek, orasını bilmiyorum. Ama önemli olan bu görüşmeden ne çıkacak? Öcalan, Kandil’e ve HDP’ye bir mesaj gönderecek mi?" ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı gibi yerel seçimler öncesinde bebek katili Öcalan'ın arananlar listesinde yer alan ağabeyi terörist Osman Öcalan TRT'de açıklamalarda bulunmuştu. 

Büyük tepki çeken bu Osman Öcalan kararı sonrasında gelen bu Abdullah Öcalan adımı tepkilere yol açacağa benziyor.

Yazısında "Öcalan’la görüşme konusunu yazınca hemen AK Parti yeni bir çözüm süreci mi başlatıyor şeklinde tartışmalar başlatılabilir. Ama peşin olarak söyleyeyim ki öyle bir çalışma da yok, ben de öyle bir izlenim edinmedim." ifadelerini kullanan Selvi, yazısını "Yeni bir çözüm süreci başlatılıyor şeklindeki tartışmalar maksadını aşan tartışmalar olur. Zaten Öcalan, Kürt sorunu diye yazarken en çok endişe ettiğim nokta bu oluyor. Hemen birileri alıyor, iktidar yeniden çözüm süreci başlatıyor diye başka bir yerlere taşıyor. Öcalan’a tecrit uygulandığı iddiasıyla PKK-HDP’nin yarattığı gerginliğe son vermek için ailesinden birisiyle görüşmesine izin verileceği söyleniyor.” diyerek sürdürdü.

"Yerel seçim döneminde Öcalan’dan mektup getirilmesini ve Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını doğru bulmayan birisiyim" diye yazan Selvi, "Tekrar altını çizmek istiyorum. Öcalan’a yeniden görüş imkânının sağlanması gerilimi ortadan kaldırmaya ve Öcalan istismarının önüne geçmeye dönük bir girişimden başka bir anlam taşımıyor" ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesindeki yazısının tamamı için...