Bu sözler olay olur: ''Özgür Özel dini nikah kıydı''

Güncelleme:

CHP lideri Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli ile yaptığı ikili görüşmeler için Zafer Partisi sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu "CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel, AKP ile dini nikahı kıymış bile" ifadelerini kullandı.

CHP'nin büyük bir zaferle yıllar sonra Türkiye'nin birinci partisi olarak çıktığı yerel seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmelere Zafer Partisi'nden çok sert bir tepki geldi.

Zafer Partisi sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu yaptığı açıklamada "Özgür Özel AKP ile dini nikah kıymış bile" dedi.

“CHP’nin halktan vazgeçmiş yeni genel başkanı AKP hükümeti ile bir izdivaç masasında” diyen Karamahmutolu, “Arapça tabela için Kur’an dili yorumunu get,ren Özgür Özel AKP’ile dini nikahı kıymış bile anlaşılan. CHP’nin simgesinden altı oktan biri olan Milliyetçilik ilkesinden vazgeçtiğini kendisi sakınmadan söylediği için görebiliyor ve biliyorduk. Şimdi ise Arapça tabela kutsamasıyla ve Arapçayı kuran dini diye kutsamasıyla anlıyoruz ki Sayın Özgür Özel Milliyetçilik ilkesinden sonra Atatürkçülük ve CHP’nin ilkelerinden olan İnkılapçılık ilkesinden vazgeçmiş vaziyette” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’in Zafer Partisi’ni radikalizm ve popülizm yapmakla suçladığını belirten Mahmutoğlu, Özgür Özel’e seslenerek, Zafer Partisi’nde radikalizm ve popülizm olmadığını, her iki düşüncenin de Zafer Partisi’nin kapısından içeri giremeyeceğini ifade etti.

Özgür Özel’in Avrupa soluna öykünerek çoğunluğa dahil olabilmek için Atatürk ilkelerinden saparak sol pragmatizmin çukurunda gerdan kıran bir çeribaşı gibi siyaset yaptığını söyleyen Karamahmutoğlu, “Siz Türk milliyetçilerinden söz ederken lütfen hakaret dili kullanmayınız. Çünkü rüzgar eken fırtına biçer” ifadelerini kullandı.