CHP'li Öztürk Yılmaz'a ikinci şok: Disipline sevk edildi

CHP'li Öztürk Yılmaz'a ikinci şok: Disipline sevk edildi
Güncelleme:

CHP Ardahan Milletvekili Yılmaz, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri nedeniyle ikinci kez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

CHP Grup Yönetim Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle tekrar Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verdi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM Grup Yönetim Kurulunun bugün toplandığı bildirildi.

Açıklamada, toplantıda Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak" ve "partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak" fiilleri nedeniyle "gruptan kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesine oy birliğiyle karar verildiği kaydedildi.

Partisinin Grup Yönetim Kurulunca geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda da "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Grup Disiplin Kuruluna sevk edilen Öztürk Yılmaz, bu karar üzerine basın toplantısı düzenlemiş ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

Disipline sevk edilen CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerDisipline sevk edilen CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Türkçe ezan açıklamasıKılıçdaroğlu'ndan Türkçe ezan açıklaması

 

 

Seçiniz...