Cumhur İttifakı'nda Abdullah Öcalan gerilimi!

Cumhur İttifakı'nda Abdullah Öcalan gerilimi!

Cumhur İttifakı'nı destekleyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bebek katili ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'a verilen telefon izni nedeniyle hükümete tepki gösterdi ve "Çözüm sürecinden hiç mi akıllanmadınız?" ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'a yıllar sonra telefon hakkı elde etmesine tepki göstererek "Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır" açıklamasında bulundu.

Konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada Destici, " 'Öcalan'a 21 yıl sonra ailesiyle telefonla görüşme izni' haberi düştü gündeme. Şimdi soruyoruz, bundan ne murat edilmektedir. Yerel seçim öncesi olduğu gibi Öcalan ailesine bir güç ve meşruiyet alanı mı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır.

Adaletin kılıcı olan hakimlerimizce 20 yıl önce kalemi kırılan cani, bebek katili Öcalan önce yağlı urgandan kurtarıldı. Şimdi de normal hayata mı döndürülmeye çalışılıyor. Alıştıra alıştıra, kurbağa haşlamasına mı tabi tutulacak bu millet. Cümle alem bilsin ki, bu necip Türk milleti bunu kabul etmez. Eğer ortada bir hesap varsa, herkes hesabını buna göre yapsın" ifadelerini kullandı.

ÖCALAN'A 21 SENE SONRA TELEFON İZNİ

İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde tutulan PKK'lı hain Abdullah Öcalan'a 21 yıl sonra ailesiyle telefonla görüşme izni verildi. BBC Türkçe'ye konuşan bebek katilinin avukatlarından İbrahim Bilmez, "Büyük bir ihtimalle salgından dolayı görüşmeye izin verildi" ifadelerini kullandı.

Mehmet Öcalan'ın, abisi Abdullah Öcalan'la 25 dakikalık bir görüşme yaptığı belirtildi. Öcalan'a telefonla konuşma izni verilmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.