Gökçek'ten İnce'nin Ankara mitingi hakkında bomba iddia

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Muharrem İnce'nin Ankara mitingi hakkında olay yaratacak açıklamalarda bulundu.

Gökçek'ten İnce'nin Ankara mitingi hakkında bomba iddia
A+ A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, 24 Haziran seçimleri öncesi Twitter'dan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Ankara'daki mitingi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Miting alanında yaklaşık 2 milyon kişinin olduğunu söyleyen Muharrem İnce’nin aksine 50 bin kişinin olduğunu söyleyen Gökçek kendi hesabından yine çok tartışılacak bir anket başlattı.
 
24 Haziran seçimleri öncesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"PALAVRANIN DANİSKASI"

Melih Gökçek Muharrem İnce’nin Ankara mitingindeki konuşmasından bir bölümü yayınlayarak “Adamcağız bir atıyor bir atıyor... Uzaktan dinleyen de inanıyor. Palavracılıkda Muharrem İnce’nin üstüne artık kimse çıkamaz... Ankara’da mitingde iki milyon kişi varmış. Abovvvv. Palavranın daniskası...” ifadelerini kullandı.

ALANIN FOTOĞRAFINI PAYLAŞARAK HESAP YAPTI

Miting alanının fotoğrafını ve krokisini karşılaştıran Gökçek birtakım hesaplamalar yaparak alanda en fazla 50.000 kişinin olabileceğini söyledi.

MUHARREM İNCE İLE İLGİLİ ANKET YAYINLADI

Gökçek bununla da kalmayarak İnce ile ilgili çok tartışılacak bir anket yayınladı. Ankette “Ankara mitingi 40/50 bin kişi. Ama Sn İnçe 2 miyon diyor. Bu durumda Muharrem İnce İçin aşağıdakilerden hangi şıkkı tercih edersiniz” ifadelerini kullanarak takipçilerine sundu.

İşte Melih Gökçek'in paylaşımları;