Kılıçdaroğlu'ndan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için flaş sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için flaş sözler

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili ''Amaçları ekonomik gündemi saklamak'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesiyle Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkındaki soruşturmayı “büyük bir korkutma ve sindirme çabasının ürünü” olarak nitelendirerek, “Asıl amaçları Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik gündemi saklamak” dedi.

CHP’nin dünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında sanatçılar Akpınar ile Gezen’in gözaltına alınması ele alındı.

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, MYK üyeleri tek tek söz alarak bu konuda görüşlerini bildirirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da bu konuda bir değerlendirme yaptığı öğrenildi.

"DAYANIŞACAĞIZ"

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Akpınar ve Gezen’in gözaltına alınmasını, “Büyük bir korkutma ve sindirme çabasının bir ürünüdür” diye değerlendirdi. Akpınar ve Gezen hakkında soruşturma açılması ve iki ismin polis eşliğinde adliyeye götürülmesiyle Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik gündemin saklanmak istendiğini kaydeden Kılıçdaroğlu’nun, “Bu gündem üzerinden tartışmaların önünü kesmek istiyorlar. Sonuna kadar bu arkadaşlarımızla birlikte olacağız ve dayanışacağız” dediği belirtildi.

Fatih Portakal'dan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen tepkisiFatih Portakal'dan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen tepkisi

TBMM'de ''Akpınar ve Gezen'' gerginliğiTBMM'de ''Akpınar ve Gezen'' gerginliği

Metin Akpınar'dan evinin önünde açıklamaMetin Akpınar'dan evinin önünde açıklama

AK Parti'den Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için ilk açıklamaAK Parti'den Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için ilk açıklama

''Asıl sorumlu Uğur Dündar''''Asıl sorumlu Uğur Dündar''

Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar: İşte Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın savcılık ifadesiAdli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar: İşte Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın savcılık ifadesi

 

Cumhuriyet