''Saksıyı aday gösterseydiniz, yüzde 48 alırdı''

''Saksıyı aday gösterseydiniz, yüzde 48 alırdı''
Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Erdoğan'ın kazanmasının ardından Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kılçdaroğlu'na yönelik en sert eleştiri gazeteci Fatih Altaylı'dan geldi. Altaylı "Saksıyı aday gösterseydiniz, yüzde 48 alırdı. Siz de benim kadar biliyorsunuz ki, yüzde 48 size verilmedi" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci için hem Kılıçdaroğlu'nu hem de CHP yönetimini başarısız bulduğunu belirten gazeteci Fatih Altaylı sert eleştiriler yöneltti.

“Yüzde 48 oy aldık” söyleminin arkasına sığınamazsınız" diyen Altaylı şöyle devam etti:

"Bakın çok açık yazacağım, kusura bakmayın. Oraya ismini anmak istemediğim ama çalışkanlığı ve Merzifonlusu ünlü bir canlıyı bağlasa idiniz, o da zaten ikinci turda en az yüzde 48 alırdı. Saksıyı aday gösterseydiniz, yüzde 48 alırdı. Siz de benim kadar biliyorsunuz ki, yüzde 48 size verilmedi."

Altaylı, yüzde 48'lik oyun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye karşı verildiğini savundu. Kılıçdaroğlu'nun yüzde 48'in üzerine yüzde 2,01 ekleyemediğini belirten Altaylı, "Çünkü siz doğru aday değildiniz, yönetiminiz ise zaten çalışkan değildi. Kazanamayacağınızı, size yıllar öncesinden söyledik. İşin acısı siz de bunu biliyordunuz" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun altılı masayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yenmek için değil, kendi adaylığını pekiştirmek için kurduğun görüşünü dile getiren Altaylı "Kendi küçük hedefinize ulaştınız ama yetmedi Kemal Bey. Ve emin olun, berbat bir çevreniz, berbat bir takımınız var" dedi.

Altaylı, Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısını da şu sözlerle dile getirdi:

"Bugün 'Artık yeter' diyorum. Çevrenizde toplananların sizi daha fazla kötü duruma düşürmesine izin vermeyin. Yüzde 48 ile kalmaya çalışan değil, yüzde 48’e rağmen şerefiyle bırakan olun."