Sarıgül'den, İnce'ye ağır sözler: ''Siyaset omurga, dik duruş, vefa ister''

Sarıgül'den, İnce'ye ağır sözler: ''Siyaset omurga, dik duruş, vefa ister''
Güncelleme:

CHP Erzincan Milletvekili Sayın Mustafa Sarıgül, "pazartesi üstümüzü çırpıp harekete geçiyoruz" diyen Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'ye "Adama sorarlar tehlike kapıdayken ne yaptın? Cumartesi ne yaptın? Pazar ne yaptın? Pazartesi’yi neden bekledin?" diye sordu.

CHP Erzincan Milletvekili Sayın Mustafa Sarıgül’ün 26 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Tur çalışmaları için gittiği Bayburt’ta dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İnce Sarıgül'ün açıklamaları:

Bayrağımızı ve vatanımızı seven, bu topraklarda birlikte yaşamak isteyen herkes benim öz be öz kardeşimdir. Bizim iki kırmızı çizgimiz var: Bayrağımız ve vatanımız. Hepimiz bu vatanı seviyoruz. Hepimiz bayrağımıza bağlıyız. Vatan, millet sevgisi, din, iman kimsenin tekelinde değil. Kimsenin kimseden sertifika almaya ihtiyacı yok.

"BU TOPRAKLARDA NE EZAN SUSAR NE BAYRAK İNER"

Türkiye beş yıldır Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyor. Bu sistem tüm yetkileri bir kişiye verdi. Meclis göstermelik oldu. Bakanlar şeklen var fiilen yok. Kimse sorumluluk almıyor. Herkes her şeyi Sayın Erdoğan’dan bekliyor.

"BÖYLE BİR SİSTEM YÜRÜMEZ"

Bu öyle bir sistem ki Sayın Erdoğan’ın hafta 30 binden fazla karara imza atması gerekiyor. Başında kim olursa olsun bu sistem yürümez. Bu seçimler son derece önemlidir. Ülkemizi bir kişi tek başına yönetmeye devam etsin mi etmesin mi? Buna karar vereceğiz. Hangi partiye mensup olursak olalım. Siyasi ayrılıklarımızı bir kenara bırakmamız cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden çıkmamız lazım. Türkiye’yi demokratik Parlamenter Sisteme geçirecek olan Sayın Kılıçdaroğlu’dur.

KILIÇDAROĞLU, DEVLETİN İŞLEYİŞİNİ, HESABINI KİTABINI BİLİR

Tarlada fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim diyen isim Kılıçdaroğlu’dur. Devlette hesap kitap kalmadı. Türkiye’de devletin işleyişini, hesabını kitabını, bütçeyi, vergiyi, en iyi bilen isim Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kemal Kılıçdaroğlu, devletin hesabını kitabını toplar, iki yakamız bir araya gelir. Kemal Kılıçdaroğlu söylediği her sözün, hesabını kuruş kuruş yapar öyle konuşur. Devlette israf ve masraf çok arttı. Kılıçdaroğlu israf ve masrafı önler. Ekonomiyi ehil ellere teslim eder. Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Türkiye güzel bir Türkiye olur.

 Mustafa Sarıgül, “Muharrem İnce pazartesi üstümüzü çırpıp harekete geçiyoruz” dedi. Bu sözün anlamı nedir? Nasıl değerlendiriyorsunuz? Şeklindeki bir soruya şu cevabı verdi:

SİYASETTE ALDIĞINIZ BAZI KARARLAR, ÜSTÜNÜZÜ ÇIRPMAKLA GEÇMEZ.

Üstünüze yapışır. Adama sorarlar tehlike kapıdayken ne yaptın? Cumartesi ne yaptın? Pazar ne yaptın? Pazartesi’yi neden bekledin? Siyaset omurga ister dik duruş ister. En önemlisi de vefa ister.