Prof. Özgür Demirtaş'ın ''Erdoğan'ın müjdesi'' paylaşımı olay oldu

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Özgür Demirtaş'ın Karadeniz'de bulunduğu iddia edilen doğalgazla ilgili yaptığı "Damak Çikolata" paylaşımı sosyal medyada olay oldu.

Prof. Özgür Demirtaş'ın ''Erdoğan'ın müjdesi'' paylaşımı olay oldu
A+ A-

Türkiye'nin merakla beklediği müjdeli haber bugün saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Milyonların heyecanla beklediği haber hakkında dün İngiliz haber ajansı Reuters'ın çok konuşulan bir iddia ortaya atmıştı. İki Türk yetkiliye dayandırılan haberde “Karadeniz'de bulunan Tuna 1 kuyusunda doğalgaz bulunduğunu" öne sürülmüştü.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın konuyla ilgili paylaşımı ise sosyal medyada olay oldu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Dünyanın en büyük enerji rezervlerine sahip olan Venezuela’da, bir Bidon Petrol, bir tane Damak Çikolata bile etmiyor..." ifadelerini kullandı.

Demirtaş'ın paylaşımına çok sayıda tepki yorumu gelirken, bir kesim de destek verdi.

'Damak çikolata' başlığı ise Trend Topic oldu.

''BİR FİNANS PROFESÖRÜ BİR SODA ETMİYOR''

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ekonomist Özgür Demirtaş'ın paylaşımına tepki gösterdi. 

Varank, Demirtaş'ın twitini RT yaparak ''Bu hesaba göre bir "finans profesörü" bir Beypazarı Soda bile etmiyor...'' dedi.

Erdoğan, yerli güneş paneli fabrikası açılışında yaptığı konuşmada, cuma günü bir müjde vereceklerini belirterek, "Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum" açıklamasında bulunmuştu. Yabancı ajanslar Bloomberg ve Reuters, Türk kaynaklara dayandırdıkları haberlerinde, Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz kaynağı bulduğunu öne sürmüştü.