Reha Muhtar şimdi hapı yuttu! Şiddet iddialarında çocuğunun ifadesi ortaya çıktı

Reha Muhtar şimdi hapı yuttu! Şiddet iddialarında çocuğunun ifadesi ortaya çıktı
Güncelleme:

Eski eşi Deniz Uğur’un Reha Muhtar hakkında çocuklarına şiddet uyguladığını iddia etmesinin ardından başlayan tartışmalarla ilgili küçük kızının ifadesinde Reha Muhtar hakkında, “Çoğunlukla kıyafetlerimin olduğu, görülmeyecek kısımlara tokat ve yumruklar atıyor” dediği öğrenildi.

Reha Muhtar’ın oyuncu Deniz Uğur ile evliliğinden dünyaya gelen 13 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı iddia edilmiş, Deniz Uğur, kızının vücudunun birçok yerine morluk ve darp izleri olduğunu belirterek aldığı darp raporu ile mahkemeye başvurmuştu. Reha Muhtar’a uzaklaştırma kararı verilmişti.

Reha Muhtar ise Deniz Uğur’un cinayete kurban giden eski eşi İsmail Hakkı Sunat’ı hatırlatarak “Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?” ifadelerini kullanmış iddiaları reddetmişti. Muhtar, “Yalan, iftira ve manipülasyonla mahkemede istendiği gibi daha fazla para almak için çocuklarımı çok kötü oyunlara alet etmeye çalışıyorlar” paylaşımını yapmıştı.

Sabah’tan İlker Gezici’nin haberine göre, Reha Muhtar’ın kızları Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nde pedagog eşliğinde verdiği ifadede babasından şiddet gördüğünü anlattı.

 “BABAM BENİ 4 YILDIR DÖVÜYOR”

Deniz Uğur’un çocukları M. ve P., Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nde pedagog eşliğinde şu ifadeleri verdi:

M. D.: “12 Eylül günü annem beni almaya geldiğinde, ona 1 hafta önce babamın beni dövdüğünü söyledim. Daha önce de beni dövdüğü için babamdan şikayetçi olmuştum ama ona üzüldüğüm için bu şikayeti geri almıştım. Babam beni 4 yıldır dövüyor. Ondan nefret ettiğimi düşünüyor, ruh haline göre de bana şiddet uyguluyor. Çoğunlukla kıyafetlerimin olduğu, görülmeyecek kısımlara tokat ve yumruklar atıyor. Beni ısırıyor. Daha önce de bardak fırlatmıştı, bir kez de bacağıma demir ile vurmuştu ve bacağım morarmıştı. Geçen hafta da saçımdan tutarak, beni yere yatırdı, kafama vurdu.

“BABAMDAN DAVACIYIM”

Darp sonrası elimde ısırık izleri, morluklar ve vücudumun çeşitli bölgelerinde ağrılar vardı. “S……p gideceksin buradan, yılan, annen de o….u” şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunuyor.

Kardeşime karşı büyük bir şiddette bulunduğunu görmedim. Sebepsiz yere darp eden bana tehdit ve hakaretlerde bulunan babamdan davacı ve şikayetçiyim.”

“BENİ 3 DEFA DÖVDÜ”

P. D. : “Yakın tarihlerde babam tarafından darp edilmedim. Yıllar önce M. ile yaramazlık yaptığımızda 3 defa dövdü beni. Omzuma yumuşak şekilde vurarak ve yine yumuşak şekilde telefon ile kafama vurarak beni darp etmişti.

(Kaynak)