TEOG'da büyük skandal ! Sorular çalındı mı ?

TEOG'da büyük skandal ! Sorular çalındı mı ?
Güncelleme:

Öğrencilerin girdiği TEOG sınavında bir skandal ortaya çıktı. Skandalda mühürlü gönderilen sandıkların kilitleri kırılmış olduğu bildirildi.

Sınav kitapçıklarını taşıyan kutuların kilitlerinin kırıldığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 1 milyon 250 bin öğrencinin katıldığı TEOG sınavlarında da skandal ortaya çıktı. Ordu’ya gönderilen mühürlü sınav kitapçıklarını taşıyan kutuların, kilitlerinin kırıldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili tutanak hazırlanırken, bu gelişme “ Sorular çalındı mı?’’ kuşkusuna yol açtı. Sözcü’nün ulaştığı skandala ilişkin tutanakta şu ifadeler yer aldı:

“26 Nisan 2015 tarihinde Bakanlık kuryeleri tarafından ilçemize getirilen 100 adet TEOG Sınav kutularından; Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu’na ait 12187 numaralı kutunun kilidinin kırık olduğu (Kilit no: 02015030549), Durugil Ortaokulu’na ait 0902506 numaralı kutunun bir kilidinin kırık olduğu (02015217656) tespit edilmiş ve Bakanlık Kuryesi Galip Uzunçakmak ile tutanak altına alınarak kutular teslim alınmıştır.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre yukarıda bahsi geçen iki kırık kilitli kutunun, kırık kilitlerinin yerine, mühür mumu, kendir ipi kullanılmak kaydıyla aşağıda isimleri ve imzaları bulunan Müdürlüğümüz personelleri ve polis memuru eşliğinde tarafımızca mühürlenmiştir.”