Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Van'da soruşturma: 135 kişi tutuklandı

Van'da FETÖ soruşturmasında 135 kişi tutuklandı.

Van'da soruşturma: 135 kişi tutuklandı
A+ A-

Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında aralarında askeri ve adli hakim savcıları, öğretim üyeleri, asker, emniyet mensubu ve öğretmenlerin de bulunduğu 135 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, 15 Temmuz  2016'daki darbe girişimiyle ilgili "anayasayı ihlal", "silahlı terör örgütü  FETÖ/PDY yöneticisi/üyesi olmak" suçlarından soruşturmaların başlatıldığı  hatırlatıldı.

Bu kapsamda şu ana kadar 223 şüpheli hakkında işlem yapıldığı  belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şüphelilerden 135'i tutuklanmış, 23 şüpheli hakkında adli kontrol  kararı verilmiş, aramalara rağmen bulunamayan 12 şüpheli hakkında yakalama  müzekkeresi çıkarılmıştır. 52 şüpheli halen gözaltında olup, 1 şüpheli ise  serbest bırakılmıştır. Tutuklanan 135 şüphelinin 42'si hakim-savcı, 5'i askeri  hakim-savcı, 3'ü rütbeli asker, 29'u öğretim görevlisi, 51'i polis müdürü ve  memuru, 2'si öğretmen olup 3 tutuklu ise kamu personeli olmayan kişilerden  oluşmaktadır. Hakkında adli kontrol kararı verilen 23 şüphelinin 7'si  hakim-savcı, 1'i ceza infaz kurum personeli, 8'i polis müdürü ve memuru, 6'sı  öğretim görevlisi, 1'i Diyanet personelidir."

Açıklamada, 52 şüphelinin gözaltına bulunduğu yinelenerek,  "Şüphelilerden 30'u ceza infaz kurum personeli, 8'i rütbeli asker, 6'sı Milli  Eğitim personeli, 1'i doktor, 1'i öğretim görevlisi olup, 6 şüpheli ise kamu  personeli olmayan kişilerden oluşmaktadır. Hakkında yakalama müzekkeresi  çıkarılan 12 şüphelinin 6'sı hakim-savcı, 2'si rütbeli asker, 1'i öğretim  görevlisi, 2'si öğretmen olup, 1 şüpheli ise kamu personeli olmayan kişilerden  oluşmaktadır. 1 adliye personeli ise serbest bırakılmıştır. FETÖ/PDY silahlı  terör örgütüne yönelik soruşturmalarımız devam etmekte, şüpheli sayısı ve  uygulanan işlem sürekli olarak artmaktadır." ifadelerine yer verildi.