Çalışanlar için en iyi 5 hediye

Çalışan ebeveyne yapacağınız ufak yardımlar hayat kurtarıyor.

A+ A-

Aynı anda çocuk ve kariyer sahibi olmak hayatta yakalanması gereken zor bir denge gerektirir. Buna ev işleri, aile sorumlulukları ve kişisel sağlığı da eklediğinizde zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz. Arkadaşlar ve aileden gelecek ufak yardımlar, çalışan ebeveynlerin hayatlarında çok büyük değişimler yaratabilir.

Bu konumda olan değer verdiğiniz insanlar varsa ve onları mutlu edecek bir hediye vermeyi düşünüyorsanız size bazı önerilerimiz var:

1. Evlerini temizleyin ya da bunu yapacak birini tutun

Evin göz önündeki kısımlarını nispeten daha toplu tutmayı başarsalar da ayrıntılara aynı özeni gösteremezler. Kısa bir süre için de olsa köşe bucak temizlenmiş bir ev sahibi olmak onların ruh hallerini yükseltmekte oldukça etkili olacaktır. Zamanınız ve gücünüz varsa kendiniz yapabilir ya da yapması için birini ayarlayabilirsiniz.

2. Çocuklara bakın

Hemen her ebeveyn çocuklarını sever ama bu demek değildir ki arada sırada kendilerine de zaman ayırmak istemezler. Spor yapmak, okumak, dışarıya çıkmak, film izlemek, alışveriş yapmak, uyumak, sevişmek… Normal bir insanın kolaylıkla zaman ayırabileceği her türlü aktivite çalışan ebeveynler için özlenen eylemler olabilir. Onların bunları yapması için çocuklara göz kulak olmak verebileceğiniz en güzel hediyelerdendir.

3. Sağlıklı öğünler hazırlayın

Aç ve yorgunken yemek yapmak oldukça zorlayıcı olabilir, üstelik evde sabırsızlanan başka insanlar vardır. Onlar için yemek yapın. Mutfağa girin ve sağlıklı ve lezzetli bir akşam yemeği hazırlayarak tüm ailenin gözlerinin ışıldamasına neden olun. Akşam yemeği için endişelenmek zorunda kalmayan çalışan ebeveynlerin birbirleri ile daha kaliteli zaman geçirmesine neden olun. İnanın minnettar kalacaklardır.

4. Biraz eğlenmelerini sağlayın

Ofis ve ev arasında koşuşturmak çalışan ebeveynlerin içindeki çocuğu öldürebilir. Onları dışarı çıkmaya ikna edin, bunun için gerekli ortamı sağlayın. Çocuklara bakacak birini ayarlayın ve ebeveynleri dışarıda içki içmeye, konser dinlemeye, haftasonu kaçamağına çıkmaya, yoga dersi almaya ya da sevecekleri herhangi bir aktiviteye davet edin. Emin olun uzun zamandır eğlenmiyorlar ve kendilerini şımartmayı çok özlediler.

5. Spa günü

Eğer bütçeniz küçük bir savurganlık yapmaya uygunsa, onlara olan sevginizi göstermenin daha rahatlatıcı bir yolu olamaz. Bir spa merkezinden randevu alın ve bunu sevdiğiniz çalışan ebeveynlere hediye edin.

HT Hayat