Saçlarınızı hareketlendirecek tüyolar

Saçlarınızı canlandırmak için kolay ve etkili 10 yöntem...

Saçlarınızı hareketlendirecek tüyolar
A+ A-

KABARTIN

Saçlarınıza biraz volüm vererek daha havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçınız önceki günden kalma olduğunda bile saçınızı öne atın ve ince bir fırçayla kerepe yapın. Eğer gerek görürseniz az bir spreyi de sabitlemek için kullanabilirsiniz.

MAŞA YAPIN

Oldukça kolay olan bu işlemin sizi ne kadar değiştirebileceği aşikar! Saçınızı uçlarından başlayarak diplerine doğru sarın. Isındıktan sonra bırakın ve işiniz bittikten sonra ister saçınızı bukleli bırakın isterseniz de dağıtın.

HAREKET KATIN

Eğer olduğundan daha çabuk bir zamanda şekil vermeniz gereken saçlarınız varsa firketelerden yardım alın! Chloe Moretz gibi siz de saçınızın önünden bir tutam alıp burgu yaptıktam sonra hafifçe tutturabilirsiniz.

GERİYE TARAYIN

Eğer uyuyakaldıysanız ve gerçekten iyi görünmek zorundaysanız buna ulaşmanın en iyi yolu saçları geriye toplayarak taramak. İnce fırçalı tarak ve spreylerden yardım alaak saçınızı topladıktan sonra isterseniz topuz şeklini de verebilirsiniz.

HIZLICA KURUTUN

Saçınızın daha şekilli olmasını için fön makinesini kullanmayı ihmal etmeyin. Saçınızı yüksek hızda ve sıcak derecede kuruttuktan sonra üzerine soğuk fön tutarak daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu şekilde daha kolay şekil verebilirsiniz.

TEPEDEN TOPLAYIN

Tepeden toplanmış bir topuzla şık olmanız gereken kocaman bir günü kurtarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken fırçadan yardım alarak saçınızı tepeden toplayıp firketeyle sabitlemeniz.

KATLARA ÖNEM VERİN

Katlı kesimler sanıldığından çok daha kullanışlı olabiliyor. Sadece kurutarak şekil verebildiğiniz bu saçı kullanırken parlaklık veren serumlarla daha göz alıcı olabilirsiniz.

AKSESUAR KULLANIN

Dikkatleri saçınızdaki aksesuara toplamaya ne dersiniz? Taç ya da saç bandıyla stilinizi tamamlayabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

KÜÇÜK DETAYLAR KULLANIN

Ufak detaylarla saçınızı daha hareketli görünüme kavuşturabilirsiniz. At kuyruğunuzun etrafına ayırdığınız bir tutam saçı sarabilir, saç bantlarını kullanabilir, küçük saç toklarından yardım alabilirsiniz.

KÖPÜK KULLANIN

Saç köpüğü kullanmak sanıldığından daha güzel sonuçlar verebilir. Islak saçınızı taradıktan sonra saç köpüğü uygulayın ve elinizle havalandrarak kurutun. Sonuçta bukleleri daha belirgin duran ve köpük olduğu belli olmayan bir saç modeli elde etmiş olacaksınız.