Seviştiğiniz erkek bay doğru mu?

İşte öpüşme dersleri.. Size uygun olup olmadığını onu öperek anlayabilirsiniz.

A+ A-

Albany Üniversitesi’nden Psikoloji Profesörü Gordon Gallup, insanoğlunun öpüşmeyi karşı cinsin uygunluğunu test etmek için icat ettiğini öne sürüyor. Öpüşme esnasında karşı cinsin sağlık ve hormonal durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsun. Ne var ki eşini seçtiğin zaman öpüşmeyi kesebiliyorsun çünkü bireyler artık birbirinin DNA’sını özümseme gereği hissetmiyor.

Seviştiğin erkeğin bay doğru olduğuna karar versen bile, seks hayatını canlı tutmak adına öpüşmeye devam etsen iyi olur. New Jersey’deki Rutgers Üniversitesi’nden Araştırmacı Profesör Helen Fisher, tükürüğün içindeki testosteron hormonunun arzuyu tetiklediğini söylüyor: “Ne kadar çok öpüşürsen o kadar arzulu olacak, böylece seks esnasında daha çok zevk alacaksın.”

Hayal Gücünü Kullan

Dört dudak ve iki dilin söz konusu olduğu sihirli bir anda yaratıcı olmalısın! The Art of Kissing kitabının yazarı William Cane, “lip-o-suction” adını verdiği bir teknikten bahsediyor. Sen onun üst dudağını hafifçe öperken o da senin alt dudağını emmeli. Sonra yerleri değiştirin. O hemen dilini ağzına sokmak isteyecektir ama buna henüz izin verme; iyice heyecanlanmasını sağla. Ardından dilini onun dişlerinde, diş etlerinde ve iç yanaklarında gezdir. Sert diş minesi ve yumuşak, nemli ağız arasındaki doku farkı duyuları uyaracaktır.

Çilek Kokan Öpüşler…

9,5 Hafta filminde Kim Basinger’ı çilekle besleyen Mickey Rourke, ne yaptığını iyi biliyordu. The Ultimate Compatibility Quiz kitabının yazarı Doktor Krista Bloom, öpüşmeden evvel birer tane çilek yemenizi öneriyor. Çilek dildeki tat duyusunu uyarır, böylece öpüşürken tat alma duyusu iyice yükselir.

Daha Da Uyarılmak Lazım!

Öpüşmeden evvel nane aromalı dudak parlatıcısı sürersen, dokunma, tat alma ve koku duyularını uyarırsın. Seksolog Ava Cadell, mentolün sinir alıcılarını harekete geçirdiğini ve dudaklardan cinsel organlara doğru uyarıcı bir his gönderdiğini söylüyor. Bir yudum şampanya ya da köpüklü şarap içerek de aynı hissi yakalayabilirsin. Köpükler ağzının içini gıdıklayıp uyaracak ve sonra da kaybolacak. Ancak mentol, hassas cinsel organların kızarmasına neden olabilir. Daha sonra ona oral seks yapacaksan dudak parlatıcısını temizlemelisin.

Sert Kadın…

Azıcık şiddet, sıradan bir öpücüğü bambaşka boyutlara taşıyabilir. Ride’Em Cowgirl: Sex Position Secrets for Better Bucking kitabının yazarı Sadie Allison, öpüşürken vücudun salgıladığı endorfinlerin seni daha da uyarıp doğal ağrı kesici görevi gördüğünü söylüyor: “Ayrıca vücuda sertçe dokununca erojen bölgelere daha çok kan gitmesini sağlayıp alıcı sinirleri daha hassas kılarsın. Elini onun boynuna dolayıp kendine doğru çekerken göz temasını kesme. Dudaklar buluşunca yavaşça vahşileşirsen tutku doruk noktasına ulaşacaktır. Allison, dolaylı yoldan biraz dominant olmanı öneriyor: “Gücünü zekice kullanmalısın. Dişlerinle onun alt dudağını hafifçe ısır, parmaklarını boynuna geçir ve onu öperken saçını çek.”

Alevi İyice Canlandır!

Cadell, en erotik öpüşme tecrübesi için “yüz birleşmesi” ismini verdiği tekniği kullanmanı öneriyor. Bu öpüşme şeklinde, dil ve ağız, seks yapan iki insanı taklit ediyor adeta: “Önce diller birbirine sürtünsün, sonra birbirinin ağzına girip çıksın, aynen seks yapar gibi. Dudaklarını onun diline dolayıp tutkuyla emerken sanki oral seks yaptığını düşün.” Bu noktadan sonrası artık senin hayal gücüne kalıyor.