Kim bu Angara Bebesi?

Youtube fenomenleri her geçen gün daha fazla takip edilmeye ve popüler olmaya devam ediyorlar. Onlardan biri de komik şakalarıyla tanınan Ankara' lı youtuber ''Angara bebesi''...Gerçek adı Burak Sezgin olan genç youtuber ın tam .1milyon takipçisi var. gelin şimdi onu biraz daha yakından tanıyalım....

Evet nasıl karar verdin youtube hesabı açmaya, nasıl planladın bu içerikleri ve ne kadar zamanda yükseldi takipçi sayın ?

Youtube kanalı açmaya üniversitedeyken başladım, liseden sonra küçük bir şehire okumaya gittiğimde can sıkıntısı ağır basınca boş zamanlarımda videolar çekmeye başladım, 2016 yılında başladım tahmini, beş yıldır her hafta video çıkarmaya çalışıyorum,bu kadar büyük bir kitleye ulaşacağımı hiç düşünmezdim.

Ne kadar para kazanıyorsun, ve para kazanma nasıl oluyor, takipçi sayına karşılık belli bir para mı yatıyor hesabına, kendine ev araba pahalı bir şeyler alabildin mi?

Kazandığımız para izlenme sayısına göre değişiyor bir ayda 5.000₺ aldığımız da oldu 15.000₺ aldığımız da oldu, ama buna karşılık yüksek miktarda vergi veriyoruz mesela 10.000₺ kazandıysan bunun minimum 3.000₺ sı vergi olarak geri ödüyoruz.Kendime henüz ev alamadım ama iki tane arabam var, yakın zamanda birini satıp ev almayı düşünüyorum.

Bu işe ne kadar para yatırdın sermaye olarak?  Montajlarını kim yapıyor? Tanıtımın için neler yapıyorsun?

Bu işe bi kamerayla başladım, o zamanlar 600₺ ya almıştım, başka bi yatırım olmamıştı zaten param da yoktu :D belli bir takipçiyi geçtikten sonra ilk iş olarak güzel bi bilgisayar, kamera mikrofon aldım, montajlarımı bazen kendim yapıyorum, bazen yanımızda çalışan ekip arkadaşımız yapıyor ama genelde ekip arkadaşımız yapıyor, kapak fotoğraflarını vs diğer tüm editleri ekip arkadaşımız yapıyor.Tanıtım olarak bir yere reklam vermiyoruz, güzel olan bir içerik yaptığımızda zaten insanlar  paylaşıyor, önemli olan güzel içerik yapmak.

Tik tok fenomenliği nasıl oluyor, oraya da geçmeyi düşündün mü, hesabın var mı orada da?

Tiktok hakkında pek bilgim yok, doğrulanmış bi hesabım var ama pek video atmıyorum, garip bi yer alışamadım.

Videolarını nasıl hazırlıyorsun mesela ben asansör şakanı seyretmiştim, bayağı oyunculuk da yapıyorsun. Onlar çok komikti? Bir sürü videonu izledim baban seyahatten geliyor bir yerden, arkadaşınla onu konuşturmuyorsunuz o da çok komikti, imam şakaların çok komik....

Videolarım genelde spontane gelişiyor, her şey anlık, ben sadece konuyu buluyorum, karşımdaki kişi şöyle yaparsa ben de şöyle yaparım diye düşünmüyorum, her şey gelişi güzel ilerliyor ve bazen dünyanın en saçma ama en komik diyalogları ortaya çıkıyor, babamla yaptığımız videolar da spontane gelişti takipçilerimin çoğu benden çok babamı seviyor.

Youtuber olduktan sonra markalardan reklamlar alıyor musun? Mesela Murat Övüç bu sayede, firmalardan da reklam başına 10.000 gibi rakamlar alıyormuş....

Videolarımız da genelde kavga dövüş küfür sallama silah olduğu için markalar pek sıcak bakmıyor, sadece youtube geliri alıyoruz, bir sponsorumuz yok.

Nasıl yorumlar geliyor videolarınla ilgili, komik ya da ilginç tepkilerle karşılaşıyor musun?

Her kafadan yorum geliyor ya, önceden çok takardım yorumları, takardım derken kötü yorumlar moralimi bozardı ama zamanla izlenmeler ve yorumlar arttıkça sadece güzel yorumları görüyorsunuz, 10 milyon izlenen video var, 10 milyon kişinin hepsini memnun edemezsiniz.

Enes Batur'un videolarını nasıl buluyorsun, onun takipçi kitlesi çoluk çocuklardan mı oluşuyor, bu işe çok para yatırsaydın sermaye olarak daha ilginç neler çekerdin mesela?

Enes Batur’un videoları hoşuma gidiyor, takip ediyorum son vloglarının hepsini izlemişimdir, herkes çoluk çocuk onun takipçileri diyor ama tanıdığım tüm otuz yaşlarındaki kişiler youtube muhabbeti açıldığında Enes Batur’u soruyor, çoluk çocuktan daha çok büyük takipçisi var bence .Daha çok para yatırsaydım ne çekerdim diye hiç düşünmedim.

Youtuber olarak ünlendikten sonra kızların sana bakışı değişti mi, eskiye göre daha güzel kızlarla mı çıkıyorsun?
 
Youtuber olduktan sonra daha güzel kızlarla tanıştım, ama önceden de gayet güzel kız arkadaşlarım vardı.

Sen hangi youtuber ları takip ediyor ve beğeniyorsun?

Çoğu youtuberı takip ediyorum hepsinin işine çektiği içeriklere saygı duyuyorum, ama genelde dizi, film izliyorum.

Kendine hedef olarak ne koyuyorsun ve ileride neler yapmayı düşünüyorsun?

Hedef olarak 2022 de umarım 2milyon aboneye ulaşacağız, Ankara’da yakın bir zamanda bir dükkan açacağız ve en çok istediğim şeylerden birisi de sinema filmi çekmek, umarım bir gün çekebiliriz.

Teşekkür Ederim....

Diğer Yazıları