Göbekli Tepe zirvede!

Korona virüsü önlemleri kapsamında müze ve ören yerleri kapatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sanal müze uygulaması ile Türkiye’nin en büyük 13 müzesi 810 bin 410 kez ziyaret edildi. Göbekli Tepe, sanal müzeler içerisinde en çok görülen yer oldu.

Göbekli Tepe zirvede!
A+ A-

Sanal müzeleri Mart ayından bu yana 800 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenildi. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Göbekli Tepe Örenyeri, Kurtuluş Savaşı Müzesi (Birinci Meclis Binası), Efes Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Troya Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Gazi Müzesi Samsun, Etnoğrafya Müzesi, Antalya Müzesi, Çorum Boğazköy Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Zeugma Müzesi, Gaziantep ve Çorum Müzesi, geride kalan sürede 810 bin 410 kez ziyaret edildi.

GÖBEKLİ TEPE İLK SIRADA

Göbekli Tepe, 255 bin 150 kez gezilerek, sanal müzeler içerisinde en çok görülen yer oldu. Kurtuluş Savaşı Müzesi ise 140 bin 925 kez gezildi. Efes Müzesi 102 bin 999 kez ziyaret edildi.  Anadolu Medeniyetleri Müzesi 96 bin 340 ziyaretçi ile 4’üncü sırada yer aldı. Çanakkale’deki Troya Müzesi ise 85 bin 296 ziyaretçi ile 5’inci sırada yer aldı.

Müzeler, bu adresten ziyaret edilebilir.