Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler
AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti

Kayseri Ve Sivas'ta Kültür Sanat

Kayseri'de, "Mus'ab Bin Umeyr", "Köstebekgiller" ve çocuk oyunu "Şarkılarla Oyunlarla Pepe" sahnelenecek- Sivas'ta, "Bizim Yunus" ve "Muammer Muammer" adlı oyunlar beğeniye sunulacak

Kayseri Ve Sivas'ta Kültür Sanat
A+ A-

KAYSERİ/SİVAS (AA) - Kayseri ve Sivas'ta bu hafta çeşitli kültür sanat etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Sivas'ta, Sönmez Atasoy’un kaleme aldığı, Mustafa Kurt’un yönettiği "Bizim Yunus" adlı oyun, tiyatroseverlerle buluşacak. "Bizim Yunus", bugün ve yarın saat 19.30'da, 16 Nisan Cumartesi günü ise 14.00 ve 19.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Adana Devlet Tiyatrosu da "Muammer Muammer" adlı müzikli komedi oyununu Sivas'ta sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Türk edebiyatının vazgeçilmez kalemlerinden olan Orhan Kemal’in yazdığı, Erman Canatan’ın sahneye uyarladığı ve Murat Çidamlı’nın yönetmenliğini üstlendiği "Muammer Muammer" adlı oyun, 21 ve 23 Nisan'da sahnelenecek.

Öte yandan, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri ve halk oyunları gösterisi sunulacak. Konser ve gösteri, yarın saat 18.30'da üniversitenin kültür merkezinde gerçekleşecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde de 17 Nisan Pazar günü, "Şarkılarla Oyunlarla Pepe" adlı çocuk oyunu sahnelenecek. İki seans halinde perdelenecek oyun ücretsiz olarak izlenebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda ise 17 Nisan Pazar günü saat 20.00'de Kutlu Doğum Haftasına özel, "Mus'ab Bin Umeyr" isimli tiyatro oyunu izleyicilerle buluşacak. Mahmud Tahsin tarafından yazılan ve yönetilen oyunu, vatandaşlar ücretsiz olarak izleyebilecek.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde, 19 Nisan Salı günü, "Köstebekgiller" adlı oyun perdelenecek.