Halit Ergenç hangi diziyle ekrana dönecek ?

Halit Ergenç hangi diziyle ekrana dönecek ?

Muhteşem Yüzyıl'ın Kanuni Sultan Süleyman'ı Halit Ergenç, dönem dizisiyle mi dönüyor ?

Vatan gazetesinden Oya Doğan bugünkü köşesi için bu yazıyı kaleme almış:

Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman karakteriyle hafızlarımıza kazınan, onlarca ülkede “Süleyman” olarak tanınan Halit Ergenç, dizinin final yapmasının ardından ekrana ara vermiş ve yeni bir proje için yüzünü dinlendirme kararı almıştı.

Geçtiğimiz aylarda da tıpkı Muhteşem Yüzyıl’daki partneri Meryem Uzerli gibi O3 Medya’yla anlaştı. İyi bir proje için beklemeye başlayan Ergenç’in yeni dizisi hakkında ser verilip sır verilmiyor. Ancak sürekli yeni senaryolar hazırlandığı hakkında duyumlar alıyorduk.

Aldığım son duyuma göre; Ergenç için yeniden bir dönem dizisi hazırlanıyor. Bu defa Kurtuluş Savaşı döneminin anlatılacağı bir işte rol alacakmış. Hatırlarsanız daha önce de Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmıştı.

;Anlayacağınız, Ergenç’in kaderi liderlerden yana ilerliyor. Yıllarca bir padişah oynadıktan sonra yeniden dönem dizisinde oynaması hem riskli, hem de zor olacaktır. Bakalım, Halit Ergenç’in yeni dizisi ocak ayında başlayacak mı, yoksa Meryem Uzerli’nin projesi gibi yılanm hikâyesine mi bağlayacak? Onu da zaman içinde göreceğiz.