Akit'ten AK Parti'ye Davutoğlu sopası

Akit'ten AK Parti'ye Davutoğlu sopası
Güncelleme:

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit’in internet sitesi, eski AK Parti’li Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu sayfalarına taşıdı. Davutoğlu'nun Akit sayfalarında yer alması dikkat çekti.

Yeni Akit’in internet sitesi, eski AK Partili Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu sayfalarına taşıdı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik, “Türk ekonomisini yıkıp, yok edeceğim” tehdidinin ardından, Ahmet Davutoğlu da attığı mesajlarla hem ABD’ye sert çıktı hem de AK Parti’yi eleştirdi. Davutoğlu’nun bu sözlerinin, AK Parti’ye yakın Yeni Akit’in sayfalarında yer alması dikkat çekti.

Davutoğlu ilk mesajında, “ABD Başkanı Trump’ın hiçbir diplomatik teamüle, iki ülkenin tarihsel ilişkilerinin derinliğine ve ortak sorun alanlarındaki işbirliğine yakışmayacak üslupsuz ve saygısız açıklamaları kabul edilemez. Gereken cevap her seviyede hak ettiği şekilde gecikmeden verilmelidir” ifadeleriyle ABD’yi eleştirdi. Davutoğlu “Yaşananlar Türkiye’nin stratejik ilişkilerinin öngörülemez siyasi aktörlere endeksli süreçlere bağlanamayacağını da bir kez daha göstermiştir. Türkiye her zaman kendi çıkarlarını kendi iradesi ile koruyacak güçtedir” sözleriyle de isim vermeden AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

Davutoğlu’nun bu tepkisinin Yeni Akit tarafından haberleştirilmesi, “AK Parti’ye mesaj mı veriliyor” sorusuna neden oldu.