Buket Aydın stüdyoyu terk etti

Güncelleme:

TV100 ekranlarında yayınlanan programında gazeteci Şaban Sevinç'in sözlerine sinirlenen Buket Aydın bir anda öfkelenerek stüdyoyu terk etti. Buket Aydın, Şaban Sevinç'e "Sana kim yazıyor o mesajları" diye bağırdı.

TV100'de yayınlanan 'Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade' programına konuk olan Buket Aydın ile Şaban Sevinç arasında canlı yayında tartışma çıktı.

Şaban Sevinç'in "Parayla pek çok şeyi satın alabilirsin, pahalı saat alabilirsin ama CHP delegesi satın alamazsın, kredi kartıyla saat almaya benzemiyor bu" sözlerine Buket Aydın, "Ben kredi kartıyla saat almadım" yanıtını verdi.

Buket Aydın'ın bu yanıtı sonrasında Şaban Sevinç "sana demiyorum" dese de Buket Aydın "Ben kredi kartıyla saat almadım Şaban Bey. Twitter'de sürekli kredi kartı, saat üzerinden gündem yapılmaya çalışılan benim. Sana kim yazıyor 50 saattir o mesajları Şaban Sevinç. Kim yönlendiriyor seni. Ben bu yayını terk ediyorum" dedi ve stüdyoyu terk etti. 

Buket Aydın'dan açıklama geldi

Buket Aydın yaşanan bu olayın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Buket Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu akşam yayının başından bu yana bu şahsın saldırılarına maruz kaldım. Onunla aynı fikirde olduğum anlar dahil olmak üzere bana sesini yükseltip küçümser bir tavırla konuştu. Sürekli bana sen diye hitap etti. Defalarca ben size diyorum dememe rağmen bana sen dedi. Anlattıklarımı anlayamıyorsunuz diyerek gerizekalı imasında bulundu. Hepsine sustum. Ama bir ulusal kanalda adeta twitter trolü gibi defalarca öyle olmadığını yalan olduğunu anlattığım bir takım saçmalıklar üzerinden beni susturmaya çalışmasına müsade edemezdim. Kendisi benimle siyasi arenada laf yarıştıramadığı için bel altı vurmaya kalktı. Bir kadın olarak buna sessiz kalmak onurumu ve şerefimi zedeler. Biz siyasi tartışmalara girebiliriz herkes fikrini açıkça söyler; kavga edebiliriz. Ama saygısızlık; bel altı imalar kavgayı kişiselleştirmek bunlar kabul edilemez. Konuyu kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Son olarak bu şahsın özrünü asla kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.