CHP'li adaylardan ''PKK'' iddiasına toplu dava

CHP; 350 aday haklarında PKK ile bağlantılı oldukları yönünde aynı içerikli haberi yapan aralarında Hürriyet, Sabah, A Haber, Akşam, Güneş, Star, Milliyet'in de olduğu bir çok yayın organına dava açmaya hazırlanıyor.

CHP'li adaylardan ''PKK'' iddiasına toplu dava
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koordinasyonunda; bir süredir iktidara yakın yayın organlarında yayınlanan haberle ilgili toplu dava açılması yönünde hazırlık yapıldı. Aralarında Hürriyet, Sabah, Akşam gazetelerinin de bulunduğu yayın organlarında "CHP, Saadet ve İYİ Parti'nin PKK ile bağlantılı adayları" başlığıyla iki gün önce haberler yayımlanmaya başlamıştı.

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı; konu hakkında hem kurumsal olarak CHP adına hem de ilgili haberde geçen 350 aday adına ayrı ayrı dava açılması yönünde çalışma yaptı.

Adaylar için hazırlanan dava dilekçelerinde PKK ile bağlantılı olduğu ileri sürülen 350 adayın ilgili seçim kurulları tarafından dosyalarının incelendiği ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından adaylıklarına bir engel görülmeyen kişiler olduğu ifade edildi. Dava dilekçelerinde, ortada bir yargı kararı olmasına karşın siyasi bir linç yapılmasının manidar olduğu ifade edildi. Dava dilekçelerinde hem söz konusu haberlerin yayından kaldırılması talep edildi hem de tazminat istendi.

 
 
 

Cumhuriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News