Zaman Amerika yazarı ''sonu görüyor'' gibi yazdı

Cemaat’in Amerika’daki yayın organı Zaman Amerika’da Donald Trump’ın ABD başkanı seçilmesine ilişkin değerlendirme yer aldı.

Zaman Amerika yazarı ''sonu görüyor'' gibi yazdı
A+ A-

Cemaat’in Amerika’daki yayın organı Zaman Amerika’da Donald Trump’ın ABD başkanı seçilmesine ilişkin değerlendirme yer aldı. Cemaat’in kalemi Sıtkı Özcan, “Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet gönüllüleri için bu ülkeyi yaşanmaz hale getirebilir. Trump bunu yapabilir” dedi. 

Cemaat’in yayın organı Zaman Amerika yazarı Sıtkı Özcan, “Beyaz Saray’da altın varak” başlıklı yazısında, Gülen Cemaat’ine karşıtlığıyla bilinen Donald Trump’ın başkan seçilmesini yazdı.

“GÖZÜ KAPALI KENDİLERİNE VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORLAR”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Hükümet için “Donald Trump’ın zaferini kendi zaferleri biliyor” diyen Sıtkı Özcan, “Trump’ın ‘yabancı’ bir ‘Müslüman’ı, Fethullah Gülen Hocaefendi’yi ve beraberindeki Hizmet gönüllülerini gözü kapalı kendilerine vereceğini düşünüyorlar, bunu umut ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Trump için “Amerikan siyasetinin şu ana kadar gördüğü en öngörülemez, en tahmin edilemez adam” değerlendirmesini yapan Özcan, şunları yazdı:

“HİZMET GÖNÜLLÜLERİ İÇİN BU ÜLKEYİ YAŞANMAZ HALE GETİREBİLİR”

“Kendisinden en çok beklenen adımların tam tersini rahatlıkla atabiliyor ve bunu sıkça yapıyor. O yüzden Trump, Erdoğan ve AKP’nin umut ettiği gibi ABD’yi Müslümanlar ve yabancılar için bir cehenneme çevirebilir. Dolayısıyla da diğer Müslümanlarla birlikte Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet gönüllüleri için bu ülkeyi yaşanmaz hale getirebilir. Trump bunu yapabilir. Fakat yapmayabilir de. Seçim kazanmak için ortaya attığı o en uçuk, en aykırı, en vahşi fikirler, Washington’da buharlaşabilir, pek çok absürt iddiasının ayakları, gündelik siyasetin gerçekleriyle biraz daha yere basabilir.

Bilmiyoruz. Bilemeyiz. Dünü, bugünü, yarını birlikte gören, her şeyi önüyle, arkasıyla bilen Allah (cc) onu da bilir. O, ne murad ederse o olur. Biz de O’ndan geleni hayır belleriz.”