Doğal ağrı kesiciler kullanın

Doğa olağanüstü özellikleri olan güçlü otlar ile bize şifa sunuyor.

Doğal ağrı kesiciler kullanın
A+ A-

Beyaz söğüt kabuğu
Aspirin yapımında da kullanılan salik asit içeriri. Bu yüzden bitkisel aspirin olarak adlandırılır. Salisinle (salisilik asit) ağrı üreten prostaglandin üretimini engelleyerek ağrı hafifletmek yeteneğine sahiptir. Beyaz söğüt kabuğu bu nedenle baş ağrısı, diş ağrısı, sırt ağrısı, artrit ve benzeri dahil olmak üzere akut ve kronik ağrılarda rahatlama sağlar. Ayrıca iltihaplarda ve ateş azaltmada çok etkilidir.

Güney Afrika kökenli şeytan tırnağı
İyi bilinen doğal ağrı kesicilerdendir. Iridoid glikozitler olarak bilinen aktif maddeleri, sırt ağrısı ve artrit tedavisinde yararlı olan güçlü bir analjezik ve anti-inflamatuar etki gösterirler. Bu mide asidi üretimini uyarır. Bununla birlikte, mide ülseri olan kişilerin şeytan tırnağı tüketmemesi gerekir.

Arnika otu
Batı ve Orta Avrupa'nın dağ bölgelerine yetişir ve ilaç olarak tıbbi kullanımı 15. yüzyıla kadar uzanır. İnflamasyonu azaltmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek gibi özelliği vardır. Arnica ağrılar için mükemmel bir ilaçtır ve özellikle yumuşak doku, kemik, kırık kemikler, çürükler, burkulma, zorlama ve ameliyat sonrası iyileşme gibi eklem yaralanmaları ile ilişkili ağrıları gidermekte etkilidir.

Sığla ağacı
Bu olağanüstü doğal ağrı kesici büyük anti-inflamatuar özelliğine sahiptir. Boswellic asit olarak bilinen bileşenleri içerir. Bunlar osteoartrit, romatoid artrit, lupus ve benzeri gibi pek çok kronik hastalıklardan sorumlu, vücuttaki inflamatuar kimyasalların üretimini azaltma kapasitesine sahiptir.

Zerdeçal
Zerdeçaldaki aktif maddeye kurkumin denir ve bu ağrı üreten prostaglandin üretimini ve aktivitesini azaltan kapasitesine sahip bir kimyasaldır. Zerdeçal dolayısıyla enflamatuar artrit hastalıklar ile ilişkili kronik ağrıların azaltılmasında çok etkilidir.

Karanfil
Karanfil diş ağrısı için en yaygın doğal çözümdür. Onlar iltihabı giderici ve diş ağrısı neden bakterileri öldürerek yararlı eugenol, bir analjezik olan kimyasal, anestezi, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri içerir. Ayrıca küçük ağız tahrişi ve diş eti yaralanmaları çok etkilidir.