Kaliforniya'daki yangın LeBron James'i de evinden etti

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde çıkan ve yerleşim yerlere doğru hızla ilerleyen yangın birçok evin tahliye edilmesine neden oldu. NBA süper starı LeBron James de ailesiyle evini terk ettiğini duyurdu.

Kaliforniya'daki yangın LeBron James'i de evinden etti
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kaliforniya, bir süredir yerleşim yerlerini de tehlikeye atan yangınlarla boğuşuyor. 400 hektardan fazla alanı etkileyen ve ülkenin batısına doğru ilerleyen yangın nedeniyle 200 binden fazla kişi evlerinden ayrılmak zorunda kalırken, Kaliforniya Valisi Gavin Newsom da 'acil durum' ilan etti.

Yaklaşık yarım milyon insanı etkileyemesi bekleyen yangında evini tahliye etmek zorunda kalanlar arasında Los Angeles Lakers oyuncusu LeBron James de var.

Los Angeles'ın Brentwood mahallesinde bir malikane de yaşayan LeBron James, Twitter hesabından paylaştığı mesajda yangın sebebiyle ailesiyle birlikte korku dolu anlar yaşadığını duyurdu.

Yıldız basketbolcu "Evimizi acilen boşaltmak zorunda kaldık. Ailemle kalacak başka bir yer bulduk. Bölgedekiler ve itfaiye ekipleri için dua ediyorum" mesajlarını paylaştı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News