Fenerbahçe ayağa kalktı: ''Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır''

Fenerbahçe ayağa kalktı: ''Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır''
Güncelleme:

Fenerbahçe Kulübü, Samet Akaydın’ın Trabzonspor maçında tükürmesi nedeniyle PFDK’ye sevk edilmesine "Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır" açıklamasıyla tepki gösterdi.

Fenerbahçe Kulübü, Samet Akaydın’ın Trabzonspor maçında tükürmesi nedeniyle PFDK’ye sevk edilmesine tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “TFF Hukuk Müşavirliği’nin Türk futbolu adına tarihi bir kamera görüntülerinde eylemi yapmadığı net bir şekilde ispatlı olmasına rağmen sosyal medyada tribünden çekilmiş manipülatif bir görüntü servis edilmesi ve takiben sosyal medyada oluşturulan algı neticesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmesi Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır” denildi

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TFF Hukuk Müşavirliği’nin, futbolcumuz Samet Akaydın’ı kamera görüntülerinde eylemi yapmadığı net bir şekilde ispatlı olmasına rağmen sosyal medyada tribünden çekilmiş manipülatif bir görüntü servis edilmesi ve takiben sosyal medyada oluşturulan algı neticesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmesi Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır.

Sorunsuz ve dostane ortamda geçen bir maçta, hiçbir maç raporunda yer almayan ve gerçek olmayan bir gündem üzerinden, Trabzon’da doğmuş, Trabzonspor altyapısında yetişmiş, milli takımımızın da formasını terleten bir futbolcunun iftira ile kamuoyu önüne atılması, TFF’nin Fenerbahçe’ye bakış açısının en net göstergesidir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak;

Bu sevkte imzası olan TFF Hukuk Müşavirliği başta olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu çatısı altında görev yapan her bir yetkiliye çağrıda bulunuyor; bu hukuksuzluğun derhal çözümlenmesini bekliyoruz.”

NE OLMUŞTU?

 Spor Toto Süper Lig’in 34.hafta maçında oynanan Fenerbahçe’nin Trabzonspor’u 3-1 yendiği maçta bordo mavili futbolcu Trezeguet’in attığı gol sırasında Samet Akaydın yere tükürmüştü. Futbolcunun, Trezeguet gol sevincinde secde ederken tükürmesi sosyal medyada gündem olmuştu.

Samet Akaydın, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.