N'Koudou Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti

N'Koudou Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta Kevin N'Koudou, siyah beyazlıları alacakları sebebiyle FIFA'ya şikayet etti. Oyuncunun menajeri de CAS'ta dava açtı.

Ajansspor'un özel haberine göre, Beşiktaş'ta Kevin N'Koudou şoku yaşanıyor. Fransız futbolcu, alacakları nedeniyle kulübü FIFA'ya şikayet etti.

247 BİN 500 EURO İSTEDİ

Beşiktaş Futbol Yatırımları tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen 30 Kasım 2020 tarihli ara döneme ilişkin özet konsolide finansal tablolar ve sınırlı denetim raporunda N'Koudou'nun şirket aleyhine FIFA 20-01176 nezdinde alacak davası açtığı belirtilerek şöyle denildi:

"Futbolcu, 247 bin 500 Euro alacağı olduğunu iddia etmiş ve bu bedellerin ödenmesini talep etmiştir. Şirket tarafından davaya cevaplar sunulmuş olup, 26 Kasım 2020 tarihinde şirkete iletilen kısa kararda, şirketin futbolcuya 180 bin 000 Euro’yu 18 Ağustos 2020 tarihinde işleyecek yıllık %5 faizi ile ödemesine hükmedildiği belirtilmiştir. Futbolcunun davada talep ettiği 247 bin 500 Euro’nun 67 bin 500 Euro'luk kısmına ilişkin talebi reddedilmiştir. Yargılama devam etmekte olup, şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır."

MENAJERİ DE DAVA AÇTI

25 yaşındaki Fransız oyucunun menajeri Meissa N'diaye de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi-CAS'ta dava açarak, 135 bin Euro menajerlik ücretinin ödenmediğini ve ödemenin 45 günden fazla süredir geciktiğini belirtti.

KAP raporunda, "N'Koudou’nun menajeri tarafından CAS 2020/O/7409 nezdinde Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ aleyhine açılan davada menajer, taraflar arasında imzalanan menajerlik sözleşmesi gereği 2019-2020 sezonu için kararlaştırılan 135 bin Euro menajerlik ücretinin ödenmediği, ödemenin 45 günden fazla süredir geciktiği, ödemenin 7 gün içerisinde tamamlanması için gönderilen ihtara rağmen ödemenin tamamlandığını belirtmiş, bu nedenle de tüm sözleşme bedeli olan 540 bin Euro'nun muaccel hale (peşin ödenmesi gereken duruma) geldiğini iddia ederek, bu bedelin ödenmesine hükmedilmesini talep etmiştir. Yargılama devam etmekte olup şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır" ifadeleri kullanıldı.