Jose Mourinho'dan Unai Emery açıklaması

Jose Mourinho'dan Unai Emery açıklaması
Güncelleme:

Tottenham Menajeri Jose Mourinho, Unai Emery'nin Arsenal'deki görevinden alınmasıyla ilgili konuştu.

Tottenham Menajeri Jose Mourinho, Unai Emery'nin Arsenal'deki görevinden alınmasını basın toplantısında değerlendirdi.

Unai Emery'nin görevden alınmasıyla ilgili gelen soruya Mourinho, "Futbol işinde her zaman üzücü haberler vardır. Ben çocukken, babam görevinden alınmıştı ve çok üzülmüştüm. Benim de daha önce başıma geldi. Bir teknik direktörün görevden alınması, tüm teknik direktörleri üzer. Sonuç olarak üzgünüm ama hayat böyle. Unai, fantastik bir teknik adam. Belli ki Arsenal, bununla mutlu değildi. Biraz dinlenir ve başka bir büyük takım onu işe almak ister. Kariyeri, tekrar yoluna girer. Sonuç olarak, dramaya gerek yok dostum. Başka bir kulüp bulursun." cevabını verdi.

"FABRİKANIN KAPANMASI GİBİ"

Emery'nin görevden alınmasına şaşırdığını da söyleyen Mourinho, "1.5 sezon görev aldı, değil mi? Bu konu hakkında yorum yapamam. Hislerini bilemiyorum. Eğer Unai mutluysa, bana diyecek söz düşmez. Ben her zaman bir menajerin görevinden ayrılmasından üzüntü duydum. İşsizken ve benim için de bir ihtimal olması gerekirken bile bir teknik direktörün görevinden alınması keyifsiz bir durumdu. Bu durum bir fabrikanın kapanması ve insanların işsiz kalması gibi. Yani, mutsuz bir hikaye." diyerek sözlerini sürdürdü.

"ARSENAL İLE HİÇ GÖRÜŞMEDİM"

Tottenham'daki görevi kabul etmesinden önce Arsenal'le görüştüğüne dair gelen soruya Portekizli teknik adam, "Bu konu hakkında anlatacak bir şey yok. Asla bir görüşme gerçekleşmedi. Ben yerimde mutluyum. Şu an benim için dünyanın en önemli kulübü, benim kulübüm. Asla başka bir yeri ve kulübü düşünmüyorum." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Kaynak: Sporx