Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Ünlü spor salonunun gerçek sahibi

Ünlü spor salonu Jatomi iflas etti. Müşteriler ödedikleri ücretin akıbetini düşünürken spor salonu zincirinin gerçek sahibi ortaya çıktı.

Ünlü spor salonunun gerçek sahibi
A+ A-

İflas eden ünlü spor salonları zinciri Jatomi'nin gerçek sahibinin dünyaca ünlü İngiliz milyarder John Caudwell olduğu ortaya çıktı

Habertürk'ün haberine göre ünlü spor salonu zinciri Jatomi Fitness'in iflas etmesi gündeme bomba gibi düştü. Jatomi'nin aniden iflas etmesiyle onbinlerce üye ödedikleri paraların akibetini merak etmeye başladı. Türkiye'de kamuoyu bu soruların yanıtını ararken ünlü spor salonu zincirinin arkasından sürpriz bir isim çıktı.

2012 yılında Türkiye'ye hızlı bir giriş yapan Jatomi Fitness, İngiliz fitness center yatırımcısı Michael Balfour ile oğlu James Balfour tarafından kurulmuştu. Gelişmekte olan ülkelerde agresif büyüme stratejisi izleyen Jatomi bu kapsamda Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan, Endonezya gibi Asya ülkelerde yatırım yaptı. 

Ancak şirketin yüzde 91'ine sahip olan ismin dünyaca ünlü İngiliz milyarder John Caudwell olduğu ortaya çıktı. 1952 yılında doğan John Caudwell, 2.5 milyar dolarlık serveti ile Forbes'un dünyanın en zenginler listesinde 722'nci sırada yer aldı. John Caudwell, bu servetiyle İngiltere'nin de en zengin 21'nci kişisi. 

Mobil telefon sektöründen elde ettiği kazançla servetine servet katan John Caudwell'in sahibi olduğu şirketin internet sitesinde Jatomi'nin grup şirketi olduğu açıkça gözüküyor.

TÜRKİYE'DE İFLAS POLONYA'DA YATIRIM

Mobil telefon satan Phones 4u şirketinin kurucu ortağı olan John Caudwell, moda, gayrimenkul ve denizcilik sektörüne yönelik yatırımları bulunuyor. 

Bu arada sosyal medyada Jatomi Fitness'ta Şubat ayına kadar üst düzey görevde bulunan bir yetkilinin, Türkiye'deki mağdurlarla ilgili sorulara, "Türkiye'deki şirketin bağlı olduğu şirketin merkezi Polonya. Buradaki şirketin hala faaliyette olması mağdur olanlar için iyi haber. Hatta şirketin sahibi geçen hafta Polonya'daki şirkete 2.5 milyon dolarlık bir yatırım daha yaptı" yanıtını verdiği iddia edildi.