TOKİ'nin indirim kampanyasında son gün

TOKİ'nin indirim kampanyasında son gün

TOKİ’nin, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği yüzde 24 indirim kampanyasına başvurular 19 Ekim cuma günü sona eriyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının cuma gününe kadar ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek, “Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” dedi.

Vatandaşların kampanyaya gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını dile getiren Turan, “Kampanyamızdan şu ana kadar 9 bin 870 vatandaşımız yararlanarak 427 milyon liralık borç bakiyesini kapattı. İndirim kampanyasına katılan vatandaşların yüzde 97’si 379 milyon liralık borcunu banka kredisi kullanmadan kapattı. Vatandaşlarımız yastık altından çıkardığı paralarla ekonomiye katkı sağladı. Borcunun tamamını kapatamayanlar ise 37 milyon 665 bin liralık peşin ödemelerle yüzde 24 indirim kampanyamızdan faydalandı” dedi.