10 yaşındaki çocuğa taciz !

Kocaeli’de 10 yaşındaki kızının sosyal medya hesabı açtıktan sonra psikolojisinin değiştiğini farkeden baba durumdan şüphelenerek bilgisayarını inceleyince korkunç gerçeği gözler önüne serdi.

10 yaşındaki çocuğa taciz !
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kocaeli'nde 10 yaşındaki kız çocuğunun Facebook hesabını inceleyen baba kızının 29 Ocak’ta S.U. adlı bir şahısın arkadaşlık istediğini kabul ettiğini ve karşılıklı yazışmalar yaptığını gördü.

Hürriyet gazetesinden Musa Kesler'in haberine göre yazışmaların içeriğinin müstehcen ifadeler ve görüntülerden oluştuğunu gören baba, şahsın Bartın’da yaşadığını belirledi ve yaşadıkları Kocaeli’den Bartın’a giderek şahıstan şikâyetçi oldu.

Harekete geçen Bartın polisi şahsın kimliğini tespit ederek yakaladı. Zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi, mağdur çocukların da psikolog ve pedagoglar eşliğinde ifadeleri alındı.

Babanın ihbar ve şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada, evli ve iki çocuk babası olduğu da belirlenen 42 yaşındaki S.U’nun, bazıları binlerce takipçili hesapları incelemeye alındı ve şahsın Ankara ve Muğla gibi başka illerdeki 5 çocukla da benzer içerikli yazışmalar yaptığını belirledi. Hem kadın hem de erkek isimleriyle açılan hesaplarından başka çocuk mağdurlar da tespit edildi. S.U ifadesinde suçunu kabul etti. “Yaptığım konuşmalardan rahatsızlığım yoktur, tamamen karşı tarafın kendi istekleri doğrultusunda yapılan konuşmalar. Kimseyi tehdit etmedim, zorlamadım” diyen S.U, çocukların yaşlarının küçük olduğunu bildiğini de itiraf etti.

Hürriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News