Katil zanlıları eşi ve çocukları çıktı

Katil zanlıları eşi ve çocukları çıktı

Uludere'de bıçaklanarak öldürülen kişinin eşi, kızı ve oğlu katil zanlıları olarak tutuklandı.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Taşdelen köyünde bıçaklanarak öldürülen Ekrem Çetin'in katil zanlısı olarak eşi, kızı ve oğlu tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 18 Kasım'da Taşdelen köyünde evinin 200 metre uzağında cesedi bulunan ve bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen Erem Çetin (35) cinayetiyle ilgili güvenlik güçlerince yürütülen soruşturma kapsamında eşi Kıymet Çetin (30), oğlu Ü.Ç. (16) ve kızı K.Ç. (14) gözaltına alındı.

Çetin'in eşi Kıymet Çetin, jandarmada verdiği ifadede, cinayeti çocuklarıyla planlayıp uyguladıklarını itiraf etti.

"Sigara izmaritlerini vücudumda söndürüyordu"

Kocasıyla şiddetli geçimsizlik yaşadıklarını anlatan Çetin, ifadesinde eşinden sürekli çocuklarının önünde dayak yediğini, eşinin sigara izmaritlerini vücudunda söndürdüğünü savundu.

Eşinin kendisine uyguladığı şiddete çocuklarının da şahit olduğunu ifadesinde kaydeden Çetin, "Çocuklarımla plan yapıp eşimin başına önce odun ile vurduk. Daha sonra 7 bıçak darbesiyle öldürdük." dedi.

Çetin'in oğlu Ü.Ç. ve kızı K.Ç. de ifadelerinde, annelerine uyguladığı şiddet nedeniyle babalarını anneleriyle bir olup öldürdüklerini söyledi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen Kıymet Çetin ve çocukları tutuklandı.

İlçeye bağlı Taşdelen köyünde oturan Ekrem Çetin'in (35) cesedi, 18 Kasım'da evine 200 metre uzaklıkta boş bir arazide üstü branda ile örtülmüş şekilde bulunmuştu.

Yapılan incelemede Çetin'in bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenmişti.

 

AA