Abdurrahman Dilipak'tan çok konuşulacak ''tek adam'' çıkışı

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'in son dönemdeki çıkışlarıyla dikkat çeken yazarı Abdurrahman Dilipak, liderlerin, grupların eleştirilemez ve sorgulanamaz olduğu görüşünü savunarak "tek adamcılık" tam da böyle bir şey dedi.

Abdurrahman Dilipak'tan çok konuşulacak ''tek adam'' çıkışı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Siyasette sosyal narsizm yaşandığını belirten Dilipak, “Bu kendini beğenmek, bencillikten öte kendini kutsamak gibi bir şey. Burada sadece kendinden ibaret bir ‘ben’ değil, onun içinde bulunduğu her yapı ona göre kutsaldır, hata yapmaz ve eleştirilemez. Bu din, mezhep, tarikat, örgüt, ulus, lider hatta futbol takımı bile olabilir. Kendine tapınmak gibi bir şey! Irkçılık da bunun bir çeşidi” ifadesini kullandı.

Dilipak, “Birilerini ne kadar yüceltiyorsanız aynı zamanda ötekini o kadar aşağılıyorsunuz demektir. Bu kadın erkek ayırımcılığında da kendini gösterir. Bu durum aynı zamanda, kendini zayıflatan, kendine karşı tehdit olarak, rakip olduğu herkese, her şeye karşı düşmanlığa, hatta sadizme dönüşebilir. Bu gruptakiler kendi nefislerini terbiye etmek yerine, başkalarını terbiye etmeye kalkarlar. Zaten Tanrı kıralların İlahlık ve Rablik iddiaları da böyle bir şey. Kendi ideolojilerini dinleştirenler, ‘Tek adamcılık’ tam da böyle bir şey” düşüncelerini dile getirdi.

 
 

Abdurrahman Dilipak'ın yazısının tamamı için...

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News