Akdoğandan AA İstanbul Bölge Müdürlüğü ve BİKe ziyaret

Akdoğandan AA İstanbul Bölge Müdürlüğü ve BİKe ziyaret

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "AA, kutup yıldızı gibidir. Doğru istikameti gösterecek bir kurum olma özelliğini taşıyor"

İSTANBUL (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, toplumun bilgilendirilmesi konusunda Anadolu Ajansı'nın (AA) önemli bir yeri olduğunu belirterek, "AA, kutup yıldızı gibidir. Doğru istikameti gösterecek bir kurum olma özelliğini taşıyor" dedi.

AA Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Kızıldağ'ın eşlik ettiği Akdoğan, aynı binada bulunan Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü ile AA İstanbul Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Akdoğan'ı girişte BİK Yönetim Kurulu Üyesi Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem ile AA İstanbul Bölge Müdür Vekili Sabri Çelebioğlu karşıladı. Akdoğan önce BİK'i ziyaret etti. Akdoğan' ziyareti sırasında Amerika Birleşik Devletleri'nde Müslümanlarca çıkarılan ilk gazete olan "The Moslem World"ün 12 Mayıs 1983 tarihli nüshasının yer aldığı tablo hediye edildi.

Ardından AA İstanbul Bölge Müdürlüğü çalışanlarını ziyaret eden Akdoğan, AA'nın finans, Arapça, spor, görüntülü haberler editörlükleri ile haber merkezini gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Akdoğan ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu hatırlattı.

- "AA, kutup yıldızı gibidir"

AA'nın çalışmalarını takdir eden ve iftihar kaynağı olduğunu belirten Akdoğan, "Buradaki çalışma ofislerini ve çalışanlarının azimlerini gördükçe ümidimiz arttı. Zor bir sürece giriyoruz, seçim sürecinde tansiyonun muhtemelen seyredeceğini son yaşadığımız olaylar da gösteriyor. Bütün bu süreçlerde yüksek gerilimli, çok olayların yaşandığı, gündemin sık değiştiği zamanlarda en önemli şey doğru haberdir, doğru haberciliktir" diye konuştu.

Akdoğan, AA'nın toplumun doğru bilgilendirilmesi için önemli bir misyon ifade ettiğini anlatarak, şöyle devam etti:

"Sorumlu habercilik, yayıncılık açısından çok önemli bir misyon ifade ediyor. AA ve TRT gibi kamu kurumlarının bu süreçlerde üstlendikleri örnek olma rolü daha da önem taşıyor. Çünkü bunlar bizim ortak meselelerimiz. Yaşanan hadiselerde toplumun doğru bilgilendirilmesi, sorumlu yayıncılık yapılması da önemli. Toplumda bu tür zamanlarda manipülasyonlar, dezenformasyonlar olabiliyor. Toplumu tahrik edici birtakım yanlış yönlendirmeler, bilgilendirmeler olabiliyor. AA, kutup yıldızı gibidir. Doğru istikameti gösterecek, bir kurum olma özelliğini taşıyor. Arkadaşlarımıza başarılar diledim."

BİK Genel Müdür Vekili Cem Elçin ile Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karaca da ziyaretler sırasında Başbakan Yardımcısı Akdoğan'a eşlik etti.