Cumhurbaşkanlığı'ndan Abdullah Öcalan'a heyet açıklaması

Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti iktidarının eli kanlı bölücü terör örgütü PKK'nın bebek katili elebaşısı Abdullah Öcalan'a heyet gönderdiği iddiasına yanıt verdi.

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gazeteci Amed Dicle'nin, "Seçim atmosferinin olduğu bu dönemde… Sayın Abdullah Öcalan ile görüşme oldu ve kendi istedikleri cevabı alamayınca tecrit ağırlaştırıldı, disiplin cezası verildi. Dolaylı olarak Kandil’le de temaslar denendi" iddiasını alıntılayarak, "Erdoğan, İmralı'ya heyet gönderip ne istemiş olabilir sizce?" diye sormuştu.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a heyet gönderildiği haberlerini yalanlayarak, "İmralı ile görüşme oldu iddiası dün ortaya atıldı, bunun açık ve net olarak yalan olduğunu ifade etmek isterim. Bunlar belli çevrelerin kendilerine siyasi pirim elde etmek için ortaya atığı iddialardır. Buradan bir netice almaları mümkün değil böyle bir görüşme söz konusu olmamıştır." dedi.