İş arayan AK Partili Metiner'e başvursun: 1 haftada 1.000 kişilik istihdam sözü verdi

Güncelleme:

AK Partili eski milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı canlı yayında 1 haftada 1.000 kişiye iş bulma sözü verdi.

TV100'de yayımlanan Sağlı Sollu programında AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, 1000 kişiye iş sözü verdi. Metiner, Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş'a yönelik "Bir hafta içerisinde bana bin kişilik liste getir. Onlara iş bulmazsam namerdim." dedi.

AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Korkusuz gazetesi yazarları Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır; Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

"İşsizlik artmış, 10 milyona dayanmış"

İşsizlikle ilgili "İşsizlik artmış, 10 milyona dayanmış" diyen Yarkadaş'a, Metiner "Şuradan ikimiz Erdoğan Aktaş'a söz verelim. Yarın bin kişiyi getir, özel sektörde işe başlatmazsam namerdim. İYİ Partili birisine de söyledim, hatta dedim ki '5 bin kişi getir' dedim, 'getireceğim' dedi hala getiriyor. Sen de söz veriyor musun?" diyerek meydan okudu. 

"Bunlar tırışkadan şeyler"

Metiner "Şuanda benim ilçemde organize sanayinin birini bitirdik, şuanda ikincisine başlıyoruz. Öyle sanayiyi bitirdiniz, üretim ekonomisi yok, ihracat yok, bunlar tırışkadan şeyler." ifadelerine yer verdi.

"Bana bin kişilik liste getir"

Yarkadaş'a yönelik Metiner "Bir hafta içerisinde bana bin kişilik liste getir. Onlara iş bulmazsam namerdim. Önümüzdeki hafta getirmezse bunu suratına önümüzeki hafta senin çalmanı istiyorum. Bir daha da işsizlik var, iş bulunamıyor diye bir laf söylemesin." dedi. 

"Onları fabrikalara göndereceğim"

Yarkadaş "bin kişi Mehmet Metiner'i arasın" diye konuşunca Metiner ise "Haftaya bugün geldiğimizde o bin kişilik listeyi getireceksin. Ben de onları özel sektöre, organize sanayi bölgesindeki fabrikalara göndereceğim. Orada çalıştıracağım söz." sözlerine yer verdi.