İstanbul Emniyet Müdürü açıkladı: O DEAŞ'lı terörist...

Güncelleme:

İstanbul'da gözaltına alınan DEAŞ'lı teröristin bıçaklı saldırısında şehit olan polis memuru Sinan Acar için tören düzenlendi. Emniyet Müdürü Çalışkan, teröristin büyük bir eylem hazırlığında olduğunu söyledi.

İstanbul’da gözaltına alınan DEAŞ’li terörist tarafından bıçaklanarak şehit edilen polis Sinan Acar (24) için Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Emniyet Müdürü Çalışkan, "Gözaltına alınan kişi uluslararası alanda aranan bir teröristti. Çok önemli bir eylemin engellendiğini düşünüyoruz. Arkadaşlarımız bu teröristi yakaladı. Önemli bir eylemin önüne geçip engellediler" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Sinan Acar, dün saat 22.45 sıralarında Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde gözaltında bulunan DEAŞ’lı bir teröristin bıçaklı saldırısına uğramış, Acar yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen şehit düşmüştü. DEAŞ’lı teröristin saldırısında şehit olan Acar için bugün İstanbul Emniyeti Vatan Yerleşkesi’nde tören düzenlendi. Saat 13.00’te düzenlenen törene; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şehit polisin annesi Gülşen Acar, babası Erdem Acar, şehidin nişanlısı Nida Fedai, aile yakınları ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ve şehit polisin meslektaşları katıldı. Acar’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, meslektaşlarının omuzunda tören alanına getirildi. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan cenaze töreninde şehit polis Sinan Acar’ın nişanlısı Nisa Fedai polis şapkası takarak selam dururken, anne Gülşen Acar’ın polislerin yardımıyla ayakta durabildiği gözlendi.

İstanbul Emniyet Müdürü açıkladı: O DEAŞ'lı terörist... - Resim : 1

Emniyet Müdürü Çalışkan, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, dün saat 22.00 sıralarında İstihbarat Şube Müdürlüğü kadrosundaki polis memuru Sinan Acar'ın (24) , DEAŞ'a yönelik operasyonun ardından gözaltına alınan şahsın saldırısıyla şehit olduğunu ifade etti.

İstanbul Emniyet Müdürü açıkladı: O DEAŞ'lı terörist... - Resim : 2

Türkiye'de tüm güvenlik güçlerinin büyük bir özveriyle ve şehit olma pahasına görev yaptığını aktaran Çalışkan, "Gözaltına alınan kişi uluslararası alanda aranan bir teröristti. Çok önemli bir eylemin engellendiğini düşünüyoruz. Arkadaşlarımız bu teröristi yakaladı. Önemli bir eylemin önüne geçip engellediler." dedi. Çalışkan, ülkenin birliği, bütünlüğü için polis ve askerin durmadan çalışacağını anlatarak, "Bilinmelidir ki bu ülkede Sinanlar bitmez. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, vatan sağolsun." ifadesini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürü açıkladı: O DEAŞ'lı terörist... - Resim : 3

 Bir hafta önce nişanlanmış

Acar’ın naaşı, törenin ve okunan duanın ardından baba ocağı Bursa’ya götürülmek üzere yola çıkarıldı. Şehidin Bursa’da ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürü açıkladı: O DEAŞ'lı terörist... - Resim : 4

Şehit emniyet mensubu Sinan Acar’ın 5 ay önce polis memuru olarak İstanbul’da göreve başladığı ve 1 hafta önce de nişanlandığı öğrenildi. Acar’ın 4 gün sonra da doğum günü olduğu belirtildi.

İstanbul Emniyeti'nde şok saldırı: Bir polis şehitİstanbul Emniyeti'nde şok saldırı: Bir polis şehit

Emniyet'te şehit olan polisle ilgili kahreden detayEmniyet'te şehit olan polisle ilgili kahreden detay

İHA